SDO - PLZ:SLA 5:1

Tři využité přesilovky pomohly k výhře nad Slavií

Plzeň - Západočeští dorostenci se svými pražskými soupeři nijak nemazlili. Už ve 3. minutě se domácí dostali do vedení a to drželi bez problémů až do konce. V první i ve druhé třetině dali po dvou brankách, ve třetí přidali ještě jednu. Slavia si z Plzně odváží vysokou porážku.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

5:1
2:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Jakubec (Polata), 14. Indrák (Přikryl), 27. Holý (Andrlík), 27. Polata (Jakubec), 51. Uhlík (Krliš, Beneš) - 48. Josefus (Adam). Rozhodčí: Sýkora - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Pacl (Kuneš) - Prokop, Polívka, Andrlík, Hůlka, Walter, Holý, Čadek - Beneš, Švarc, Indrák, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Jakubec, Starý, Sladký, Přikryl.

HC Slavia Praha

Frodl (Sochůrek) - Červený, Hyršl, Straka, Saňa, Havelka, Adam, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Bureš, Zajíc, Fortelka, Sauda, Andres, Blažek, Perzolla.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Plzeňští dorostenci vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Nekonalo se žádné rozkoukávání, šlo se hned na věc - na střílení gólů. Jan Jakubec překonal slávistického gólmana už ve třetí minutě - 1:0. To domácí nastartovalo téměř k perfektnímu výkonu. Slavističtí hokejisté nevěděli, co mají dělat,a tak faulovali. První přesilovku sice ještě hosté přežili, v závěru té druhé už se ale Plzeň prosadila. Ve 14. minutě Mirosla Indrák zvýšil už na 2:0. Tento náskok domácím vydržel až do konce první dvacetiminutovky.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení otevírání a zavírání dvěří na trestné lavici. Nejprve mohli hrát přesilovku Slávisté, ale sami se o ní svým faulem připravili. Hrálo se tedy čtyři na čtyři a nakonec se situace natolik obrátila, že domácí dostali možnost přesilové hry pět na tři. A s ničím se v ní nepárali. Nejprve Jan Holý vstřelil třetí gól domácích a o dvacet vteřin později už Matěj Polata využil klasickou přesilovou hru - 4:0. Dvojnásobná přesilovka byla tedy zužitkována maximálně, jak jen mohla být. Po čtyřicetiminutách tedy domácí vedli 4:0 a měli nakročeno k jasnému vítězství.

Na začátku třetí třetiny sice domácím trochu zkomplikovali situaci Polata a Andrlík, kteří se nechali vyloučit a Slavia hrála dlouho přesilovou hru pět na tři. Tu ovšem nedokázali využít, domácí se ubránili a dál drželi svůj velmi bezpečný náskok. O minutu a půl později přece jen hosté udeřili. Čisté konto sebral Paclovi Petr Josefus - 4:1. Ale více branek už hosté nepřidali, přestože domácí zbytečně faulovali a dávali hostům možnost přesilových her. V 51. minutě tak gólové konto utkání uzavřel Jiří Uhlík - 5:1.