SDO: KLA - PLZ 1:2

Starší dorost navyšuje vedení na špici tabuky

Starší dorostenci HC Kladno - HC Plzeň 1929 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Šlágr soutěže staršího dorostu viděli kladenští diváci. Druhé Kladno totiž přivítalo lídra z Plzně a jednalo se o vyrovnaný souboj. Skóre otevřel hostující Krliš v první třetině, ale v té druhé Kladno našlo brankovou odpověď. Zápas tak rozhodl Prokop těsně před polovinou poslední části a na plzeňské výhře nezměnila nic ani závěrečná power play domácích.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

1:2
0:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 33. Janeček (Litera, Slánský) - 14. Krliš (Švarc), 49. Prokop (Švarc). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Beránek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 90. Střely na branku: 36:37.

Vladař - Matula, Hulcr, Špaček, Sklenička, Šnada, Vojík, Míka, Kadlec - Christl, Macháček, Kuzďas - Kaprál, Janeček, Slánský - Litera, Kružík, Křepelka - Seidl, Hajný, Hoffmann.

Pacl - Prokop, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Kristl, Kaňák, Holý, Beneš, Švarc, Vlček, Opava, Polata, Michel, Krliš, Čadek, Jakubec, Sladký, Uhlík, Indrák.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Hosté hodlali v souboji prvního s druhým potvrdit své vedoucí postavení výhrou. Blízko k první brance měli v 10. minutě, ale gólman Vladař na poslední chvíli zastavil kotouč na brankové čáře. Domácí mohli sami skóre otevřít ve vlastní přesilovce, ale nevyužili ji. A tak přišel trest. Chybnou rozehrávku soupeře vystihl Švarc a Václav Krliš dokončil brankově jeho akci. Domácí mohli vyrovnat při sérii přesilových her, když na trestnou lavici postupně usedli Sladký a Kristl, avšak hosté byli ve čtyřech pozorní. Naopak své vedení mohli klidně navýšit, avšak sami v brejku dvou na jednoho nebyli úspěšní. To samé platilo o situaci z 29. minuty, kdy Pacl zabránil vyrovnání skvělým semaforem. Při vyloučení kladenského Hajného Plzeň znovu schovávala obličeje do dlaní, jelikož Vladař v tomto utkání už podruhé zachytil kotouč na brankové linii. A po návratu vyloučeného hříšníka se Rytíři dočkali i vyrovnání. Slánskému sice jeho střela nesedla, ale Litera s Janečkem přece jen puk do brány procpali. V úvodu poslední části si Středočeši dokonce mohli uloupit i vedení, avšak Slánský s Janečkem v přečíslení dvou na jednoho nebyli přesní. A tak udeřili hosté, když Prokop protlačil do branky dorážku po střele Švarce. A když Rytíři promarnili jak šanci Kuzďase, následně přesilovku, a pak taky power play, všechny body se stěhovaly do Plzně.

Radek Kampf (Plzeň): Kladenští výborně bruslili a my jsme zprvu jen koukali, jak oni hrají, čekali a postávali. Vůbec k ničemu jsme se nedostali, a když už jsme měli střelu, jejich gólman ji chytil. Celý zápas byl výborný. Domácí navíc hrozili z rychlých protiútoků, ale my jsme si s jejich šancemi poradili. Z nepovedeného úvodu jsme se oklepali a dostali se i do vedení, o to jsme však přišli po chybě ve druhé části. V té třetí jsme znovu soupeři o branku utekli a vedení uhájili i v závěrečném oslabením, které jsme sehráli výborně takticky a soupeře nepustili do šance k vyrovnání.