SDO: PLZ - LET

Starší dorost přidal další výhru a už jich má na kontě deset

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany 7:2 (3:0, 3:1, 1:1). Plzeňský starší dorost prostě neprohrává. V deseti zápasech nenašel přemožitele a to stále platí i po domácím zápase s Letci. Ti indiánům vůbec nevzdorovali a modrobílá parta spokojeně dokráčela k vysoké výhře.

HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany

7:2
3:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Indrák (Holý, Uhlík), 9. Kristl (Indrák), 16. Krliš (Uhlík, Švarc), 23. Suchý (Jakubec), 30. Indrák (Kristl), 32. Michel (Sladký), 60. Michel (Sladký) - 35. Šťovíček (Brejcha), 53. Havel (Brejcha). Rozhodčí: Sýkora - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 87. Střely na branku: 39:21.

Kuneš - Holý, Hůlka, Kristl, Lobo, Polívka, Starý, Walter - Indrák, Jakubec, Krliš, Michel, Sladký, Suchý, Uhlík, Vlček, Švarc.

HC Letci Letňany

Jandera (od 21. minuty Kosina) - Starosta, Janda, Štosek, Rufl, Neuman, Honetschläger, Oždian, Ječný, Čapek, Hylena, Nestrašil, Brejcha, Šťovíček, Havel.

Jan Walter 0 0 0 0 0

V tomto mládežnickém střetnutí byl favorit jasný. Indiánům patřilo před úvodním vhazováním první místo, kdežto Letci byli poslední. A podle toho se i hrálo. Domácí hýřili aktivitou a dokázali se i brankově prosadit. Už v šesté minutě hráli Západočeši přesilovku, ve které se díky důrazu před Janderou prosadil Miroslav Indrák. Neuběhly ani čtyři minuty a hostující gólman lovil puk ze své sítě znovu. Richard Kristl na plné čáře vyhrál osobní souboj jeden na jednoho se Štoskou a vychutnal si i letňanského gólmana. Aby toho na hosty nebylo málo, při dalším jejich vyloučení se skóre změnilo znovu. To se v přesilovce krásně trefil Václav Krliš.

I druhou část otevřela branka domácích. To se puku ujal Filip Suchý, věkem ještě mladší dorostenec, a z hranice brankoviště jej poslal pod víko. Letci mohli korigovat z jejich pohledu utíkající zápas v přesilovce, ale ta se jim vůbec nepodařila. A tak to byli znovu domácí, kdo se radoval. A to hned dvakrát. Ve 30. minutě nejprve Kristl vybojoval kotouč, objel s ním branku a pak jej předložil jako na tácu Miroslavu Indrákovi, kterému stačilo nastavit hokejku a puk skončil v brance. O pár okamžiků nato se krásně z mezikruží navíc trefil David Michel a s hosty začalo být vážně zle. Blížící se debakl alespoň utlumil z rychlého protiútoku Martin Šťovíček.

Třetí dvacetiminutovka nepřinesla žádné větší drama. Indiáni nadále byli lepším týmem, i když se jim převahu nepodařilo více zdůraznit co do brankového vyjádření. V 51. minutě k tomu měli blizoučko, jenže střídajícího Kosinu, který nahradil od druhé třetiny Janderu, zachránila tyčka. A Letci navíc využili i svou přesilovku, to podruhé puk za Kuneše dostal Jan Havel. 50 vteřin před koncem však poslední slovo měli domácí, když konečné skóre 7:2 pro Plzeň stanovil svou druhou brankou v zápasu Michel.

Radek Kampf (Plzeň): Před utkáním jsme měli poradu a upozorňovali kluky na to, že každý den je jiný. Včera sice soupeř dostal devět branek, ale my ho nesměli podcenit. A to jsme dodrželi. Vyšla nám první třetina, kdy jsme si vypracovali gólové šance a aspoň nějaké proměnili. Zápas jsme měli pod kontrolou, jelikož hráči hráli dobře a disciplinovaně a v utkání jsme prakticky neměli vážný problém.