SDO: SLA - PLZ 2:6

Starší dorost nadělil Slavii půltucet a slaví jedenáctou výhru

Starší dorostenci HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 2:6 (0:3, 1:2, 1:1). Plzeňský starší dorost znovu zvítězil. Na ledě pražské Slavie zvládl bravurně první třetinu, která jej správně nastartovala pro zbytek zápasu. Indiáni tak stále vedou tabulku a už v sobotu budou na vlastním ledě čelit nájezdníkům z Karlových Varů.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

2:6
0:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 25. Zajíc (Červený), 46. Suda (Červený, Zajíc) - 1. Vlček (Kristl), 8. Uhlík (Beneš), 12. Beneš (Krliš, Holý), 29. Uhlík (Suchý, Michel), 36. Hajšman (Beneš, Krliš), 51. Vlček (Švarc). Rozhodčí: Jílek - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 68. Střely na branku: 28:32.

HC Slavia Praha

Frodl - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Blažek, Perzolla.

Pacl - Prokop, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Holý, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Čadek, Hajšman, Starý, Suchý, Sladký.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Utkání začalo ve velkém stylu, hned v první minutě měl obrovskou příležitost na skórování Červený, jehož střela málem zapadla za hostujícího gólmana. Pacl se ale stihl zorientovat a šanci zneškodnit. Po okamžitém plzeňském protiútoku se již stav zápasu měnil. Lukáš Vlček se prezentoval pohotovou ranou z voleje.

Další vážnější akce Západočechů skončila druhým gólem,jelikož se po totožné situaci s první brankou prosadil Jiří Uhlík. Neuběhlo dlouho a Slavia prohrávala už o tři góly. Martin Beneš se uvolnil u pravého mantinelu a trefil přesně mezírku mezi rukou a tělem domácího gólmana. Po tomto zásahu došlo ke střídání domácích strážců, místo Frodla nastoupil Sochůrek.

Do konce první třetiny se toho už příliš neudálo, to v úvodu druhé části dokázal snížit Marc Zajíc. Slávistický útočník ujel podél levého mantinelu a zacílil přímo nad beton Pacla. Následně měl další domácí gól na holi Adam, svojí tečí však jen těsně minul hostující klec. To bylo v prostřední dvacetiminutovce ze strany sešívaných vše.

Naopak Plzenští přidali ještě dva zásahy. Nejdříve se po individuální akci prosadil Jiří Uhlík. Poté se necelých pět minut do závěrečného hvizdu druhého dějství dokázal dostat před obránce Martin Hajšman a svojí tečí zblízka zvýšil na čtyřbrankový rozdíl.

Začátek třetí části zachytili lépe domácí. Velkou příležitost měl Hyršl, který se dostal k odraženému kotouči před poloprázdnou klecí, svým pokusem však nastřelil pouze přesouvajícího se Pacla. Následná akce červenobílých už gólem skončila. Martin Suda dokázal na několikrát propasírovat puk za záda plzeňského brankáře. Pak se ještě na druhé straně z dorážky trefil mezi tři tyčky Lukáš Vlček. To bylo vše, tři body si tak po jasném vítězství odváží Škodovka.