SDO: PLZ - KLA 6:1

Starší dorost doma přejel Kladno!

Plzeň - Starší dorostenci dokázali po dvou porážkách zabrat na domácím ledě a porazili Kladno. O svém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy dokázali vstřelit tři branky a výrazně svého soupeře přehráli. Po bezbrankové druhé části se Kladnu podařilo snížit ve třetí třetině, ale Plzeň přidala další tři góly a pohodlně si dokráčela pro tři body.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

6:1
3:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 12. Opava (Polata), 16. Opava (Prokop), 17. Jakubec (Kristl), 47. Holý (Michel), 49. Kristl (Vlček), 58. Hůlka (Vlček) - 48. Kaprál (Litera, Křepelka). Rozhodčí: Šmíd - Malý, Kotyza. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Pacl - Polívka, Kůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Čadek, Jakubec, Starý, Sladký

Rytíři Kladno

Vladař - Seidl, Matula, Vendis, Zajíc, Sklenička, Křepelka, Kružík, Šanda, Christl, Špaček, Litera, Macháček, Vojík, Hajný, Kuzďas, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, Kadlec

Jan Walter 0 0 0 3 0

Úvod první části sliboval vyrovnaný hokej, tento slib vzal ale brzy za své a hrálo se v podstatě na jednu branku – tu kladenskou. Domácí se sice prosadili gólově až po polovině úvodního dějství, ale šance měli i předtím. První zásah si připsal Opava po Polatově akci ve dvanácté minutě. Ten samý hráč, Patrik Opava, přidal i druhou branku Plzně, když se jako první dostal k odraženému puku a poslal jej do odkryté branky. V sedmnácté minutě to bylo už 3:0 z pohledu Plzně, když Jakubec dokázal ve výhodě při signalizovaném trestu zakončit Kristlovu akci.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů, díky čemuž se na chvíli rozmělnil tlak domácích. Plzeň ale dokázal ubránit i toto oslabení a pak už rozjela opět ofenzivní kolotoč. První velkou šanci měl ale hostující Kaprál, jehož dlouhou bekhendovou kličku Pacl i s pomocí tyče vytěsnil. Hezkou akci na druhé straně předvedl Krliš, který přenechal puk Benešovi, ten ale nedokázal zamířit přesně. Největší příležitost celé třetí třetiny měl Kristl, který jel sám na Vladaře, ale také neuspěl, a tak v prostředním dějství gól nepadl.

Ve třetí části konečně zabrali i hosté a dokázali se ve 48. minutě prosadit díky dorážce Kaprála, ten ale snižoval jen na 4:1, protože chvíli před ním využil přesilovou hru Jan Holý. Gólovou tříminutovku uzavřel Richard Kristl, který zvyšoval na 5:1! Posledním úspěšným střelcem byl nakonec Jan Hůlka, který překonal v 58. minutě Vladaře pošesté. Domácí tým tak mohl slavit jednoznačné vítězství v poměru 6:1.