SDO: LET - PLZ 6:4

Lídr překvapivě padl na ledě posledního

Starší dorostenci HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929 6:4 (1:1, 3:3, 2:0). Domácí Letňany měly před utkání pouhopouhých šest bodů a patřilo jim jasné poslední místo. A po utkání s lídrem? Bodů devět, ale stále poslední místo. Přesto, veliké překvapení je na světě. Plzeňští dokázali dotáhnout manko, které nasbírali do druhé třetiny a v samotném jejím závěru vyrovnali. Ale v úvodu té poslední znovu inkasovali a popáté už odpovědět nedokázali.

HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929

6:4
1:1, 3:3, 2:0

Branky a nahrávky: 7. Šťovíček, 22. Šťovíček (Čapek), 36. Šťovíček, 40. Štovíček (Minář), 47. Ječný (Honetschläger, Brejcha), 60. Brejcha (Honetschläger, Minář) - 15. Suchý (Uhlík), 32. Polata (Kristl), 37. Beneš (Krliš, Švarc), 40. Holý. Rozhodčí: Lacina - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:5 + Krliš (PLZ) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 72. Střely na branku: 35:30.

HC Letci Letňany

Švihálek (Jandera) - Brejcha, Honetschläger, Hes, Minář, Vyšín, Kroh, Nebeský, Janda, Oždian, Štosek, Ječný, Čapek, Hroboň, Nestrašil, Vacek, Kučera, Štovíček, Neuman, Dyrynk.

Kuneš (Pacl) - Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Čadek, Jakubec, Starý, Hajšman, Sladký, Suchý.

Jan Walter 0 0 0 0 2

Domácí v úvodu zápasu využili přesilovou hru, když Hůlkův trest ve vedoucí branku přetavil Martin Šťovíček. A aby se to dobře pamatovalo, Plzeň srovnala rovněž v přesilovce. To na trestné lavici odpočíval Minář a věkem ještě mladší dorostenec Filip Suchý stanovil nerozhodný stav po první dvacetiminutovce.

Ta druhá byla na góly rozhodně štědřejší. Po dvaašedesáti vteřinách od jejího začátku domácí znovu pláchli do náskoku, to Kuneše překonal znovu Šťovíček. Vyrovnání pak přišlo, jak jinak, než v přesilovce. Špatné střídání domácích, kteří na okamžik hráli v šesti, potrestal Matěj Polata. Jenže přišla 36. minuta a Šťovíček zkompletoval hattrick. I na tuto branku měli indiáni odpověď. Po třiašedesáti sekundách pokazil radost Letňanských Martin Beneš. Do konce třetiny jsme ještě stačili dva góly a to po jednom na obou stranách. Kdo jiný, než Šťovíček poslal Letce znovu do vedení. A vyrovnání Západočechů přišlo 7 sekund před sirénou z hole jejich kapitána Holého.

Ale další intertýmová spolupráce se už nekonala. Když popáté (!) v střetnutí Letci pláchli do brankového náskoku, tentokrát díky Filipu Ječnému, hosté už protijed nenašli. Navíc Letňany přidali pojistku do opuštěné klece při plzeňské power play po střele Tomáše Brejchy a mohli se začít radovat z velice cenné výhry proti lídrovi v poměru 6:4. V tomto zápase se tedy projevilo, že David byl lepší Goliáše.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Letňany jsou sice poslední, ale dnes zahrály velice dobře, naopak mi velice špatně. Podle mě jsme podali nejhorší výkon v letošní sezóně, od obránců až po útočníky. Celé utkání jsme jen dotahovali a v záběru chyběl někdo, kdo by to vzal na sebe a vstřelil vyrovnávací branku. Takže velice špatné utkání