SDO: PLZ - SPA 5:1

Starší dorost rozhodl duel se Spartou ve druhé třetině

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 5:1 (0:0, 4:1, 1:0). Plzeňští dorostenci se rychle otřepali z těsné porážky na kladenském ledě a na vlastním hřišti dokázali porazit Spartu. První třetina skončila sice bez branek, zato druhé dějství jich nabídlo hned pět a z toho čtyři vstřelili domácí. Sparta už se v poslední části na zdramatizování nezmohla a sama ještě inkasovala.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

5:1
0:0, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Krliš (Beneš), 24. Jakubec, 28. Krliš (Beneš), 32. Holý (Krliš, Švarc), 46. Suchý (Kristl, Švarc) - 29. Lojka (Vokurka). Rozhodčí: Svoboda, Tvrdík - Rubáš, Čech. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 78. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Pacl - Polívka, Kaňák, Beneš, Prokop, Holý, Opava, Krliš, Indrák, Hůlka, Walter, Švarc, Vlček, Kristl, Michel, Uhlík, Suchý, Jakubec, Starý, Sladký.

Pírs - Široký, Knobloch, Vokurka, Kolář, Keller, Mikliš, Klindera, Kadeřávek, Bartoš, Lojka, Pulkrab, Černoch, Major, Krudenc, Hozák.

Jan Walter 0 0 0 1 2

První třetina přinesla vyrovnaný hokej, ale žádné branky a minimum gólových příležitostí. Obě družstva se totiž soustředila hlavně na důslednou a bezchybnou obranu. Tu se snažil v osmé minutě pokořit Suchý, obránce mu ale v poslední chvíli nadzdvihl hůl a Suchý tak pořádně ani nevystřelil. Hosté měli poté výhodu přesilové hry při vyloučení Indráka, v početní výhodě se jim ale vůbec nedařilo a domácí se v pohodě ubránili. Poslední vážnější příležitost první třetiny měl domácí Beneš, který dostal přihrávku zpoza branky a ihned střílel, ale Pírs se včas přesunul.

Co chybělo části první, toho měla druhá třetina vrchovatě. Hned ve 23. minutě se poprvé osvědčila spolupráce nahrávajícího Beneše a střílejícího Krliše, která poslala domácí do vedení - 1:0! Ve 24. minutě už to bylo o dvě branky. Jan Jakubec se mezi kruhy zmocnil kotouče, zbytečně se nerozmýšlel a prudkou střelou tahem překonal Pírse podruhé - 2:0! Ve 28. minutě se podruhé prosadila dvojice Beneš – Krliš. Prvně jmenovaný na sebe navázal obránce a nahrál do středu Krlišovi, který se nemýlil - 3:0! Na tuto branku už ale dokázali hosté reagovat a o pouhých 24 sekund později snižoval Lojka po nahrávce od Vokurky - 3:1! Domácí poté dokázali využít přesilovou hru, nejdříve sice Michel netrefil, ale puk se dostal k Holému a ten tvrdou ranou od modré poslal puk za gólmana Sparty počtvrté - 4:1!

Třetí třetina byla hlavně přehlídkou neproměněných šancí, domácí i tak ještě jednu branku přidali. Podařilo se jim to opět v přesilové hře. Kristl našel přihrávkou Suchého a ten se tentokrát nemýlil - 5:1! Chvíli po této brance mohl na druhé straně snižovat Krudenc, který poslal puk za Paclova záda, ale kotouč jen projel brankovištěm. V 52. minutě měl poslední vyloženou šanci Sladký, ale před prázdnou brankou puk úplně minul. Mrzet jej to ale nemuselo, protože jeho tým si v poklidu držel čtyřgólový náskok a kráčel za vítězstvím. To už neohrozilo ani poslední oslabení, a tak se Plzeň radovala ze zasloužené výhry.

Radek Kampf (Plzeň):První třetina byla vyrovnaná, hosté hráli hodně dobře. Poté jim zřejmě začaly docházet síly, protože hráli od začátku na tři lajny, zatímco my se snažíme točit čtyři pětky. Zápas jsme dobře zvládli, v poslední třetině jsme hru kontrolovali a hosty už k ničemu nepustili, může nás akorát mrzet, že jsme nepřidali více gólů, protože šancí jsme měli hodně.