SDO: CHM - PLZ 2:1

Starší dorostenci znovu venku těsně prohráli

Starší dorostenci Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Plzeňskému staršímu dorostu se nedaří překonat mizérii na venkovních stadionech a ani z chomutovského ledu neveze žádný bod. Domácí o své výhře rozhodli v druhé části, když vstřelili dvě branky. Indiáni vykřesali naději v poslední minutě, to snížil Kristl. Ale půlminutka na druhý gól již byla pro Plzeňany málo.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

2:1
0:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Bednář (Vlastník, Macháček A.), 37. Kämpf (Szathmáry) - 60. Kristl (Holý, Kepka). Rozhodčí: Florián - Hynek, Schopf. Vyloučení: 4:4 + Vlček 5 + OK, Walter (oba PLZ) 10 minut + OK. Využití: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 26:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1

Piráti Chomutov

Lukeš - Meliško, Páleník, Ringler, Kämpf, Macháček A., Bednář, Procházka, Hierman, Kaše O., Šmíd, Macháček P., Cestr, Kosina, Vlastník, Kaše D., Veselý, Wágner, Strunz, Szathmáry.

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Indrák, Scuhý, Jakubec, Starý, Kepka, Sladký, Přikryl.

Jan Walter 0 0 0 -1 30

V první třetině se ani jednomu z urputně bojujících týmů nepodařilo vstřelit branku. A to i přesto, že rozhodčí rozhodně trestnými minutami nešetřili. Respektive, nešetřili na jedné straně. Indiáni svému soupeři nabídli rovnou tři přesilovky, ale Piráti přestupky proti pravidlům nepotrestali.

A tak se první branky chomutovská aréna dočkala až ve 28. minutě. To domácí Miroslav Bednář konečně našel recept na znovu výtečného Pacla v brance Západočechů. Po dalším intermezzu trestných minut, kdy tentokrát svůj part měli i Piráti, přišla ještě jedna rána pro hosty. David Kämpf k radosti domácích zdvojnásobil náskok Pirátů.

Indiáni ve třetí třetině tlačili a odmítali se ze severu Čech domů vrátit s prázdnou. Sami museli litovat zahozené příležitosti ke vstřelení branky, když jeli trestné střílení, ale Lukeš ještě na samotném konci utkání držel čisté konto. To mu však do poslední sirény nevydrželo. Západočeši se mohli na chvíli radovat ze snížení soupeřova náskoku, které přišlo po spolupráci Holého, Kepky a Richarda Kristla půl minuty před koncem. Ale 31 vteřin bylo na druhou branku už málo, a tak Piráti svůj led před bodově-nenasytnými indiány uhájili.