Starší dorostenci doma porazili Českobudějovické

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice 6:4 (1:0, 3:3, 1:0). Plzeňští zvládli náročné domácí utkání a v dramatické přetahované, které nechyběla akce, střely, góly a na závěr ani bojová vložka, dokázali porazit hosty z jihu Čech 6:4.

29.kolo , pá 11.1.2013
HC Plzeň 1929 - Madeta Motor České Budějovice
6:4
1:0, 3:3, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Čadek (Opava, Přikryl), 28. Suchý (Kristl, Polívka), 35. Beneš (Suchý, Andrlík), 37. Beneš (Přikryl, Andrlík), 44. Vracovský (Kaňák), 59. Přikryl (Krliš) - 23. Prokeš (Smejkal, Ruda), 28. Ruda (Prokeš, Smejkal), 30. Smejkal (Ruda, Prokeš), 56. Samohejl (Vácha). Rozhodčí: Sýkora - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 103. Střely na branku: 39:31.
HC Plzeň 1929 Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Synek, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Andrlík, Kristl, Holý, Opava, Michel, Vracovský, Krliš, Suchý, Čadek, Sladký, Přikryl.
Madeta Motor České Budějovice Trelc - Malovec, Klimecký, Kadlec, Matoušek, Prokeš, Panáček, Ruda, Smejkal, Ondráček, Michálek, Samohejl, Krátoška, Piegl, Kutiš, Vácha, Suchánek, Šafář, Žáček, Koupal.

Komentář

Utkání otevřela příležitost domácího Opavy, který však ve druhé minutě netrefil odkrytou část branky a odmítl vedoucí branku. Poté indiáni propadli ve středním pásmu a Pacl měl napilno. Ve spolupráci s posledním obráncem včas zlikvidovali rodící se nájezd Samohejla. A tak domácí mohli jít do vedení. Po vyhraném buly a perfektně trefené střele se radoval Martin Čadek. V závěru třetiny měli ještě hosté velkou příležitost, když modrobílí znovu neuhlídali střední pásmo a Michálek našel přihrávkou zcela osamoceného Suchánka, který měl před sebou jen Pacla. A ten, přestože byl na půli cesty k druhé tyčce, dokázal sám zasáhnout a puk schoval pod lapačku.

Krátce po úvodu druhé části se hosté dočkali vyrovnání. Tentokrát laxnost ve středním pásmu indiánům neprošla a na přečíslení tři na nikoho byl i Pacl krátký a tak krásná kombinace Smejkala a střílejícího Radka Prokeše přinesla vyrovnání do prázdné branky. Nerozhodný stav však nevydržel příliš dlouho, protože domácí využili přesilovku po střele Filipa Suchého. Plzeňští však nedokázali zkonsolidovat síly a podcenili situaci ihned po buly. Prokeš nahrál před branku nikým nehlídanému Davidu Rudovi, který z první trefil přesně. A v polovině duelu Jihočeši dokonce šli do vedení díky využité přesilovce! Proti Rudově střele ještě Pacl vytasil svůj pravý beton, ale na dorážku nepokrytého Jiřího Smejkala už nedosáhl. Domácí však do přestávky znovu strhli vedení na svou stranu. Martin Beneš nejdříve využil po pěkné nahrávce Suchého a následně reprezentant do sedmnácti let využil tentokrát Přikrylovy nahrávky. Indiáni si tak odnášeli znovu do kabiny těsný náskok.

Neuplynula ani minuta z poslední části a skóre mohlo být znovu nerozhodné, ale Prokeš z hranice brankoviště puk napálil jen do tyčky. Ve 44. minutě naopak indiáni utekli na rozdíl dvou branek, to když Tomáš Vracovský mezi kruhy nezazmatkoval, položil si gólmana a poté puk uklidil do sítě. Přesto se ČEZ Aréna dočkala dramatu. Pavel Samohejl se oproti první třetině tentokrát do samostatného úniku dostal a puk procpal s trochou štěstí za Pacla. A když Jihočeši sáhli ke hře bez brankáře, Plzeňané definitivně rozhodli. Roman Přikryl v pádu a přes bránícího soupeře prokázal tah na branku a chuť bojovat a poslal puk do opuštěné klece. Duel symbolicky uzavřela boxovaná Suchého a Rudy, kterou vyhrál sudí Sýkora, který oba soky poslal na čtyři minuty na trestnou lavici.


Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): Máme za sebou dlouhou zápasovou přestávku, kdy jsme se soustředili na kvalitní trénink a sehráli před koncem kalendářního roku jen dvě utkání - přátelsky jsme se utkali s Pískem a s německým Kolínem. Proto na nás byla v začátku patrná lehká nervozita způsobená právě zápasovou pauzou. Přestože jsme první třetinu kontrolovali, nepodpořili jsme naši převahu brankami. Poté jsme se radovali z gólů a myslím, že jsme se uklidili. Zaslouženě jsme utkání dovedli do vítězného konce.

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - SOB 19:7

Šesťákům visela ve vzduchu kulatá dvacítka!

Z8: PLZ - SOB 13:2

Osmáci i potřetí v lize nadělovali!

Ohlasy 2. kolo

Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček