SDO: PLZ - JIH 5:1

Starší dorost dál vítězí, doma porazil Duklu

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Plzeňští vítězí posedmé v řadě především díky skvěle zvládnuté třetí třetině, ve které definitivně zlomili odpor soupeře. Dukla vůbec nestačila plzeňskému tempu a dokázala vstřelit jen čestný úspěch. Za domácí se dvakrát trefili Švarc a Kepka.

HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava

5:1
1:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 19. Kepka (Kristl), 36. Švarc (Krliš), 37. Švarc (Krliš), 43. Kepka (Čadek, Uhlík), 43. Uhlík (Čadek) - 50. Anděl (Mandát).

Kuneš - Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Suchý, Čadek, Starý, Kepka, Sladký.

HC Dukla Jihlava

Svoboda (43. Vacek) - Čermák, Košař, Hubert, Severa, Mandát J., Balaštík, Žuček, Dvořák, Půža, Mandát M., Mahút, Hotař, Beran, Port, Vykouk, Anděl.

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Úvod duelu se nesl ve znamení dvouminutových trestů. Hned po osmnácti vteřinách se na trestné lavici objevil domácí Prokop, ale za půlminutku byl následován hostujícím Balaštíkem. A i přes více prostoru na ledě při hře 4 na 4 ČEZ Aréna čekala na první šanci až do šesté minuty. To Jan Mandát pláchl indiánům po pravé straně, ale s jeho pokusem si Kuneš poradil. V přesilovce hostů se před brankou zjevil osamocený Půža, ale proti odkryté kleci přestřelil. A tak se jako první radovali indiáni. Jen co se ubránili početní výhodě soupeře, sami udeřili. Spolupráci s Kristlem v úvodní branku přetavil Jiří Kepka.

Hosté pohrdli i přesilovkou po faulu Opavy a smutnili rovněž po akci Čermáka, který trefil jen tyčku Kunešovy branky. Přesilová hra nevyšla ani indiánům, kteří v polovině duelu nepotrestali Hotařovo nedovolené bránění. Ale to jim nikterak nevadilo, protože přišla 36., respektive 37. minuta a dva slepené góly v rozmezí pouhých devětapadesáti vteřin. Nejprve se Krliš blýskl přesnou přihrávkou v brejku dvou na jednoho na Milana Švarce, který trefil přesně, aby následně stejní hráči byli i u třetí branky domácích!

Třetí třetina pak už byla zcela v režii domácích. Ti svou výhru vlastně podtrhli v samotném úvodu poslední části. Ve 43. minutě se ze své druhé branky v duelu radoval Jiří Kepka. Uplynulo jen 12 vteřin a slavilo se do pětice. Čadek získal puk ihned po buly, přihrál jej Jiřímu Uhlíkovi, který svou akci zakončil úspěšným bekhendovým blafákem. Dvakrát ještě zvonila tyčka hostující klece, kterou nově hájil Vacek, jenž vystřídal Svobodu, na něhož bylo pět branek v jeho síti příliš. Nicméně se přesto Dukla dočkala alespoň jednoho zásahu na svém dvojboji na západě Čech, kterou zaznamenal Lukáš Anděl.

Radek Kampf (Plzeň): Jihlava dnes neodehrála špatné utkání. Ale oproti včerejšímu zápasu, kdy se u nás představil Liberec, nebyli tolik důrazní. Samozřejmě byly v duelu momenty, kdy se Dukla dostala do šancí, ale ty pochytal Jirka Kuneš. Utkání jsme celkově zvládli, měli jej pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli.