SDO: PLZ - HAV 6:3

Dorostenci ve třetí třetině přestříleli Havířov a vyhráli

Plzeň - Starší dorost vyhrál i další domácí zápas, když si poradil s Havířovem 6:3. Domácí už ve druhé třetině vedli 3:1, jenže po dvou chybách obránců vstřelil Havířov dvě branky a srovnal. Ve třetí třetině se ale ukázala síla plzeňského týmu, který znovu strhl vedení na svou stranu a třemi brankami rozhodl o osudu zápasu.

HC Plzeň 1929 - AZ Residomo Havířov

6:3
1:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Přikryl (Sladký, Holý), 25. Holý, 29. Opava (Kepka, Kaňák), 45. Kristl (Michel, Indrák), 55. Uhlík (Přikryl), 59. Přikryl (Lobo, Kaňák) - 13. Pořízek (Orság), 37. Caruk, 38. Synek (Orság). Rozhodčí: Valenta - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 54:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3.

Pacl (38. Kuneš) - Polívka, Kaňák, Lobo, Walter, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Indrák, Kepka, Sladký, Přikryl, Suchý

AZ Residomo Havířov

Sroka (25. Turšner) - Ďurkáč, Dudek, Heinzl, Adamík, Chroboček, Gola, Potočný V., Potočný J., Orság, Kotala, Pořízek, Carbol, Polak, Sonnek, Gola, Bednář, Synek, Caruk

Jan Walter 0 0 0 0 0

Domácím vyšel vstup do zápasu ideálně, už ve třetí minutě totiž šli do vedení. Roman Přikryl po přihrávce Sladkého zamířil přesně a poprvé překonal Sroku v brance Havířova - 1:0. Plzeňští se o vedení připravili sami vlastní nedisciplinovaností. Hosté sice první početní výhodu ještě nevyužili, ale ve třinácté minutě Radek Pořízek už mířil přesně a nedal tak Paclovi šanci - 1:1. Naprázdno pak v početní výhodě naopak vyšli domácí, i přesto mohli jít v samém závěru první třetiny do vedení, ale Indrákovu jedovku zlikvidoval Sroka.

Druhá třetina byla na góly bohatší, celkem byly k vidění dvě branky na každé straně. Podruhé v zápase šla do vedení Plzeň, když ve 25. minutě vstřelil druhý gól Jan Holý, který z branky vyhnal Sroku, kterého nahradil Turšner - 2:1. Nový muž se v brance nestihl příliš ohřát a už poprvé kapituloval. Ve 29. minutě za svá záda pustil nenápadnou a dlouho avizovanou střelu Patrika Opavy , která zamířila na bližší tyč a propadla do branky - 3:1. Holý pak měl na holi gól při další přesilové hře, ale svojí dělovkou nastřelil jen tyč. Až pak se ke slovu dostali hosté a hned se děly velké věci. Ve 37. minutě Martin Caruk přelstil obránce i gólmana a snížil na 3:2, aby jen o chvíli později Dominik Synek snadno obehrál Polívku a třetím gólem z branky vyhnal Pacla - 3:3. Tímto stavem končila druhá část.

Třetí třetina už patřila domácímu týmu. V její první minutě ještě Turšner vychytal Krliše v dobré šanci, ve 45. minutě už se ale z gólu po parádní kombinaci radoval plzeňský Richard Kristl, který poslal svůj tým potřetí v zápase do vedení - 4:3. Hosté pak měli příležitosti ke srovnání, ale Sonnek jen nastřelil tyč a Synek mířil mimo. V 55. minutě pak přišel důležitý gól Jiřího Uhlíka, který dal Plzni dvoubrankové vedení a potřebný klid do koncovky vyrovnaného zápasu - 5:3. Když v 59. minutě přidal milimetrově přesnou ranou šestý gól domácích Roman Přikryl, nebylo už o výsledku utkání pochyb - 6:3.

Radek Kampf (Plzeň):
Ve druhé třetině jsme polevili, byly tam dvě hrubé chyby obránců, po kterých soupeř srovnal, takže jsme poté apelovali na hráče, aby všichni hráli poctivě, obránci i útočníci, a nebrali to na lehkou váhu. To se povedlo a ve třetí třetině jsme ten zápas otočili. Takové chyby by se nám ale neměly stávat, protože to soupeři trestají.