SDO: PLZ - TRI 6:3

Starší dorostenci lepší lídra

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 2:1, 2:1). Plzeňský starší dorost si rázně zvedl sebevědomí, když na domácím ledě půltuctem branek potupil lídra z Třince. Indiánům vyšel na výbornou vstup do utkání, kdy utekli do vedení, které už do konce nepustili. Výjimečný zápas si zapíšou Richard Kristl, který se radoval z hattricku, jeho dvorní nahrávač David Michel, obránce Jan Holý se dvěma brankami a Miroslav Indrák s pěti kanadskými body za jeden gól a čtyři asistence.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

6:3
2:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Kristl (Indrák, Michel), 7. Kristl (Polívka, Indrák), 30. Holý (Indrák), 40. Indrák (Kepka, Michel), 50. Kristl (Michel), 60. Holý (Indrák) - 10. Christov (Pala), 34. Christov (Heider, Růžička), 47. Kasala (Kovarčík O., Christov). Rozhodčí: Pressl - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 5:4 + Andrlík - Růžička 5 min a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 65. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Pacl - Andrlík, Beneš, Holý, Hůlka, Indrák, Kepka, Kristl, Krliš, Michel, Opava, Polívka, Přikryl, Prokop, Sladký, Švarc, Uhlík, Vlček, Walter.

HC Oceláři Třinec

Cieslar - Bartoň, Christov, Cienciala, Heider, Jašek, Kasala, Kovarčík M., Kovarčík O., Lorek, Pala, Pěnčík, Poruba, Růžička, Stránský, Trčka, Walaski, Zahradníček.

Jan Walter 0 0 0 0 2

Utkání se nadmíru dobře povedlo plzeňským indiánům. Ti totiž nepotřebovali ani čtvrt minuty, aby se ujali vedení. Po kombinaci kompletní první pětky zaskočil lídra soutěže Richard Kristl. Hosté se mohli rychle vyhoupnout zpět do zápasu při vyloučení domácího Hůlky, ale Plzeň si cenné vedení podržela. A pak podruhé udeřila. Svou druhou branku vstřelil už v osmé minutě Kristl. Přestřelka pokračovala, tentokrát však kapituloval Pacl. Po souhře s Palou snížil náskok Západočechů Vít Christov. Brankové hody sice přestaly, ale to neznamená, že v Plzni byla nuda. Diváci v ČEZ Aréně se mohli těšit z přesilových her, které oba týmy nabídly. Avšak ani ta plzeňská, ani třinecká nebyla využita.

Druhá třetina byla otevřena, jak jinak, než přesilovkou indiánů. Avšak Walaského trest změnu ve skóre neznamenal. Vzápětí šli do čtyř i domácí a znovu se ve čtyřech ubránili třinecké pětici. A tak se poté ve své výhodě radovali sami. Potrestali špatné střídání soupeře, když se trefil obránce Jan Holý. Jenže dvoubrankové vedení indiánům nevydrželo dlouho. A znovu to byl Christov, kdo vrátil Oceláře do vedení. Jenže ti se z trestů a inkasovaných branek v oslabení prostě nepoučili. A tak, když minutu a půl před sirénou odešel na trestnou lavici Bartoň, po chvíli nato se trefil Miroslav Indrák, který poslal domácí do kabin s nadějným náskokem.

Hosté se svého snížení opět přece jen dočkali, když ve 47. minutě potřetí Pacla překonal Lukáš Kasala. Ale radovat se dlouho nemohli, jelikož svůj hattrick zkompletoval v 50. minutě Richard Kristl. Následně na ledě začaly tryskat emoce a sudí nekompromisně trestal. Za vzájemnou šarvátku byli na pět minut plus do konce vyloučeni hostující Růžička a domácí bijec Andrlík. A když už to vypadalo, že indiáni suverénního lídra tabulky pokoří pěti brankami, ještě se podruhé v duelu trefil Jan Holý, a domácí tak Ocelářům nadělili rovný půltucet.