MČR MDO: PLZ - KOM 0:3

První třetina a neproměňování šancí stálo mladší dorost body

Mistrovství republiky: Mladší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 0:3 (0:3, 0:0, 0:0). Kometa o svém vítězství rozhodla v první třetině, kdy se postupně trefili Koblížek, Dvořák a Havlát. Plzeň se i přes vylepšený výkon v dalších třetinách nedokázala prosadit, a proto si již Kometa své vítězství uhlídala.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

0:3
0:3, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Koblížek (Zbořil), 14. Dvořák (Koblížek, Čejka), 20. Havlát (Hroudný). Rozhodčí: Hlinka - Pátková, Fára. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 109. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:3.

Zeman – Roubal, Váchal, Kaňák, Čechura, Zayml, Starý, Sysel, Kučera, Krystl, Kantner, Kodýtek, Vracovský, Ivanič, Pokorný, Suchý, Rubner, Hajšman, Krásný, Stráský.

HC Kometa Brno

Slavíček – Hájek, Zbořil, Jirůšek, Dvořák, Havlát, Kališ, Henrych, Šmída, Zukal, Čejka, Dymáček, Koblížek, Dufek, Hroudný, Kratochvíl, Šnajnar, Sedláček.

Lukáš Zayml 0 0 0 0 2

Kometa vstoupila do utkání aktivně a rychle přebrala kormidlo utkání. Odměnou jí za to byla první přesilovka duelu, když se Kučera provinil podražením. Přestože Brněnští přestupek nepotrestali, šli do vedení, když ve 12. minutě se při tlaku na Zemanovu branku nejlépe a nejrychleji zorientoval Radek Koblížek. Plzeň mohla rychle vyrovnat, když brněnské obraně úplně ujel Matyáš Kantner. Sám před brankářem ovšem zvolil střelu, kterou Slavíček pokryl lapačkou. A tak se znovu potvrdilo známé nedáš, dostaneš. 14. minuta, další zmatky v plzeňském brankovišti a Koblížek našel přihrávkou Filipa Dvořáka. Indiáni se mohli nakopnout alespoň v přesilovce, ale kýženého snížení se nedočkali. A tak necelých 5 vteřin před koncem se střelou prosadil Robert Havlát a poslal Kometu do kabin s tříbrankovým vedením.

Druhou třetinu si modrobílí nenechali tak utéct a začali naplno šlapat od začátku. A tak se dočkali další přesilovky, která však znovu nebyla proměněna. Daleko větší příležitost přinesla osmadvacátá minuta. Stráský v dobré pozici vychytal Slavíček, který si poradil jak s těžkou střelou, tak s následným tlakem ve vlastním brankovišti. Po sérii vyloučení na obou stranách se utrhl Suchý do samostatného úniku, ale Slavíček nekapituloval ani teď.

Tlak Plzně se stupňoval. Indiáni si rozvzpomněli na základní část, kdy válcovala své soupeře, a tlačila se daleko více do útoku. Ve 48. minutě se indiáni hodně zlobili i na rozhodčího. Ten necitlivě přerušil hru pro ležícího brněnského hráče před brankovištěm, přestože Plzeňané mohli zakončovat do prázdné klece. Západočeši vrhli všechny síly do útoku, a tak samozřejmě nechávali pootevřená vrátka do vlastní obrany. V 55. minutě brněnský Koblížek sám projel téměř přes celou ledovou plochu a přešel přes několik bránících hráčů. Selhal ovšem v zakončení. Kometa si cennou výhru pohlídla a připsala si další tři body do tabulky o mistra republiky.