JUN: PLZ - VSE 3:2

Junioři na druhý pokus slaví vítězství nad Valachy

Junioři: HC Plzeň 1929 – VHK Vsetín 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) Plzeňští junioři si na druhý pokus dokázali poradit s týmem z Valašska. V pátek to ještě se Zlínem nevyšlo, v sobotu se Vsetínem už se ale domácí radovali z tří bodů. Vsetínští nedali svoji kůži lacino, nevzdali se ani za stavu 0:3 a ještě dokázali udělat z utkání drama, na body ale v Plzni nedosáhli.

HC Plzeň 1929 - VHK ROBE Vsetín

3:2
1:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Vlček (Přikryl, Kopta), 28. Tulačka (Kristl, Holý), 30. Schleiss (Mašek) – 37. Klíma (Stodůlka, Daněk), 55. Zvonek (Pokorný, Žabčík). Rozhodčí: Bejček - Svoboda, Svobodová. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 34:43. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Pacl – Marcel, Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Tulačka, Langer, Vlček, Kepka

VHK ROBE Vsetín

Bača – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Ščotka, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Daněk, Forch, Surý, Klíma, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Tobola, Zvonek

Filip Vlček 1 0 1 1 0

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům. Ti byli od počátku aktivnější, jenže svoji aktivitu nijak nedokázali proměnit v gól. Přitom už v první minutě měl velkou šanci Pokorný, mířil ale jen do boční sítě. V sedmé minutě tak udeřili domácí. Filip Vlček si za modrou přebral puk od Přikryla, naznačil pohyb do středu a rychlou střelou překonal Baču - 1:0. Hosté mohli vyrovnat takřka vzápětí, jenže Dominik Tobola před brankou nemířil přesně, a puk skončil vedle pravé tyče Paclovy branky. Ani jeden z týmů poté nedokázal využít přesilovou hru, a když dobrou šanci neproměnil na vsetínský Neuwirth, skončila první část hubeným vítězstvím Plzně.

I druhou část začali aktivně hosté, jejich převaha už ale nebyla tak patrná. Klíma mohl Vsetín povzbudit vyrovnávací brankou, bekhendem ale mířil těsně vedle vzdálenější tyče. Místo toho naopak přišel dvojzásah domácího týmu. Ve 28. minutě zakončil Pŕesnou střelou protiútok Tulačka, kterého o necelé dvě minuty později napodobil Jan Schleiss, který upravil už na 3:0 pro domácí. Hosté se ale ani potom nevzdali a dočkali se své branky. Po hezké akci se dostal puk k úplně volnému Jakubu Klímovi, kterému už stačilo do kotouče jen plácnout - 3:1. Vsetín navíc dostal výhodu početní převahy a mohl tak ještě v závěru druhé třetiny přidat kontaktní gól, to už se mu ale nepodařilo.

Ve třetí části to dlouho vypadalo, že se bude hrát bez branek, což vyhovovalo více Plzni. Hosté se do prvni opravdu vážné šance ve třetí třetině dostali až v 51. minutě, Daněk ale přečíslení nevyřešil ideálně a jeho střela Pacla překvapit nemohla. Hosté ale dál tlačili a v 55. minutě se dočkali. Indiáni úplně zapomněli na Dalimila Zvonka, ten dostal zpoza branky přihrávku na brankoviště a v gólové pozici se nemýlil - 3:2. VHK navíc chvíli poté hrál i přesilovou hru, využít jí ale nedokázal. V závěru zápasu sáhli hosté ke hře bez gólmana, čehož mohl využít Moravčík, branku ale netrefil. Mrzet jej to ale nemusel, protože jeho tým už těsný náskok uhájil do konce.

Václav Ruprecht (HC Plzeň 1929): Nebylo to nic jednoduchého, ta dvojutkání doma jsou strašně náročná. Včera jsme podali perfektní výkon, ale prohráli jsme 1:2. Dnes to byl vyrovnaný zápas, mírně navrch možná měl i Vsetín, ale s velkou podporou gólmana jsme vyhráli. Tři body ze dvou zápasů jsou dobré. My ale koukáme více na výkon týmu, to bylo lepší v zápase se Zlínem. Vsetín je výborné, silné mužstvo, mají rychlý přechod do útoku, vyhrávají osobní souboje a daří se jim na vhazování. Naštěstí jsme góly dávali my.