JUN: VIT - PLZ 3:1

Juniorka ve Vítkovicích nezabodovala

Junioři: HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Plzeňská juniorka z daleké Ostravy body nepřiveze. V duelu dvou silných juniorských celků šli do vedení domácí, ale před sirénou ještě vyrovnal Schleiss. Jenže pak v každé následující dvacetiminutovce Ostravané přidali po jedné trefě, kdežto hosté se neprosadili ani jednou. Nepomohla jim k tomu ani závěrečná dlouhá hra bez gólmana.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

3:1
1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Ollender, Sysala), 24. Tomi (Ollender), 42. Sysala (Hawlík) – 20. Schleiss (Marcel). Rozhodčí: Czubaj – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8 + Hawlík - Vlček 5 min + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 35:23.

HC Vítkovice Ridera

Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Rudl, Charvát, Černín, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Rimmel, Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar.

Pacl (Kuneš) – Marcel, Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Kepka, Tulačka, Langer, Vlček.

Filip Vlček 0 0 0 0 25

V úvodu utkání putoval na trestnou lavici Tulačka, ale domácí jeho přestupku nevyužili. Větší šanci měl na sklonku 9. minuty Tomi, jehož tvrdá rána skončila na plzeňském gólmanovi. Domácí se pak ujali vedení v 14. minutě. Ollender poslal pas na Filipa Kuťáka, který ujížděl sám na branku a nedal Paclovi šanci. Plzni se podařilo vyrovnat ve vlastním oslabením. Po třinácti vteřinách, co Mašek usedl na trestnou lavici, Marcel nahrál Janu Schleissovi, který překonal Svobodu.

Začátek druhé třetiny vyšel ale lépe vítkovickým barvám. Vítkovičtí vtrhli ve 24. minutě do pásma jako velká voda, Ollenderovu přihrávku přesně zpracoval Vojtěch Tomi a poslal puk pod padajícího gólmana. Plzeňští i domácí si prohodili možnost zahrát si přesilovou hru, ale obranné čtveřice změnu skóre do druhé přestávky už nepovolily.

V první minutě se do plzeňského Přikryla pustil Holý a oba kohouti byli potrestáni menším trestem. Více prostoru na ledě vyhovovalo Ostravanům a David Sysala mohl slavit po své přesné střele. Po dosažené brance se začali rvát nejdříve dva hráči, poté se přidali téměř všichni, kteří byli na ledě. Oba čároví rozhodčí museli jednu z dvojic, která se prala už i na zemi, zalehnout. Výsledkem toho byly pětiminutové a osobní tresty do konce utkání pro domácího Hawlíka a hostujícího Vlčka. Ve 48. minutě se hosté sletěli na branku jako sršni, když Kepka velmi dobře vystřelil a Svoboda jen vyrazil. Nicméně Kepka se napodruhé k puku nedostal. Osud se Plzeňanům nepodařilo zvrátit ani ve více než tříminutové power play, a tak se domácí mohli těšit z tří opravdu vybojovaných bodů.