JUN: PLZ - VIT 3:4

Junioři nestačili na domácím ledě na Vítkovice

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 3:4 (1:1, 1:2, 1:1). Domácím se sice povedl vstup do zápasu a Tulačka z dorážky otevřel skóre. Jenže hosté ještě do konce třetiny srovnali zásluhou bleskově využité přesilovky. Ve druhé části v oslabení neproměnil tutovou šanci domácí Holý a z protiútoku Illéš otočil vývoj zápasu. Plzni se ještě dvakrát podařilo srovnat nejprve na 2:2 a pak i na 3:3. Poslední slovo měli ale opět hosté. Po chybě domácích na útočné modré proměnil brejk opět Illéš. Vyrovnání měl při powerplay pár sekund před koncem zápasu na hokejce Indrák, ale bekhendem nedokázal přehodil ležícího Horvátha. Hosté si tak odvážejí z Plzně cenné tři body.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

3:4
1:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Tulačka (Kopta), 29. Kepka (Holý, Tulačka), 46. Kopta (Holý, Tulačka) – 13. Slováček (Tomi, Blahuta), 25. Illéš, 35. Ballner (Škutchan), 52. Illéš (Ollender, Holý). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Pacl – Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek, Slavík – Zimmerman, Pejchar, Kopta, Mašek, Shcleiss, Kristl, Rajal, Polata, Indrák, Přikryl, Uhlík, Tulačka, Langer, Kepka

HC Vítkovice Ridera

Horváth – Černín, Jonáš, Demel, Puzič, Charvát, Rudl – Tomi, Slováček, Blahuta, Holý, Illéš, Ollender, Škutchan, Sysala, Ballner, Churý, Kuťák, Gelnar

Jiří Uhlík 0 0 0 0 0

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnějším týmem. Moravčík v dobré pozici při střele zlomil hůl. Na druhé straně tečoval nebezpečně před brankou Churý, ale puk namířil mimo tři tyče. Pak se ale v levém rohu uvolnil Kopta, z ostrého úhlu vystřelil a důrazný Tulačka dorazil puk do branky. 7:35 – 1:0. Hosté zahrozili opět na začátku 13. minuty. Do brejku ujel Churý a chytře našel z druhé vlny najíždějícího Gelnara. S jeho střelou si ale poradil Pacl betonem. Jenže pak poslali sudí na trestnou Maška, který vyhodil puk ze třetiny, a Vítkovicím stačily 4 vteřiny na využití přesilovky. Na konci bleskové kombinace byl Slováček, který propálil Pacla. 12:40 – 1:1. Hosté pak měli v závěru třetiny ještě jednu přesilovkovou výhodu, ale tentokrát se nedokázali prosadit ani ke střele. Úvodní třetina zápasu tak skončila remízou 1:1.

Domácí začali druhou třetinu dobře a tlakem si vynutili faul Jonáše a přesilovku. Ta se jim však vůbec nepovedla. Naopak po jejím konci fauloval Přikryl a početní výhodu získali naopak hosté. V oslabení se do velké šance dostali domácí. Holý v přečíslení vzal zakončení na sebe, uvolnil se kličkou do středu hřiště, jenže z ideální pozice branku trestuhodně minul. Hosté hru ihned otočili a Illéš prokázal mnohem přesnější mušku, když z vrcholu kruhu vymetl růžek nad Paclovou lapačkou. 24:48 – 1:2. Srovnat pak mohl Uhlík, který se na útočné modré probojoval do brejku, ale byl faulovaný a jeho zakončení bekhendem nebylo úspěšné. Druhou přesilovku už domácí sehráli lépe. Tulačka nejprve z ideální pozice minul branku, pak ale na modré napřáhl Holý. Jeho dělovka sice minula branku, puk se ale odrazil přesně na hůl Kepkovi, který srovnal skóre. 28:35 – 2:2. Další střelu od modré poslal Holý na Horvátha v 35. minutě. Tentokrát zamířil pro změnu přesně doprostřed branky. Hosté se dostali do protiútoku a po střele Škutchana dorazil nehlídaný Ballner puk do branky. 34:47 – 2:3. Domácí si pak situaci ještě víc zkomplikovali, když po faulech Přikryla a Pejchara hráli 1:17 ve třech. Hosté ale touto velkou šancí pohrdli a ve velmi špatně sehrané přesilovce si nevytvořili žádnou nebezpečnou šanci. Přesto ale odcházeli do kabin veselejší než domácí, neboť si odnášeli po dvou třetinách jednogólový náskok.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale dlouho se jim nedařilo prosadit se. Až ve 46. minutě při přesilovce rozehráli kombinaci, na jejímž konci byl skórující Kopta. 45:06 – 3:3. Hosté poté opět začali hrát na vyšší obrátky, ale Pacl byl pozorný a svůj tým podržel. Do velké šance se pak dostali dorážející Kepka a Tulačka, ale také Horváth se vyznamenal. Domácí se snažili otočit zápas, ale hru příliš otevřeli. Po chybě na modré se tak do brejku dostal Ollender, který šikovně uvolnil Illéše. Ten si sám před Paclem počínal s přehledem a přesnou střelou po kličce nedal plzeňskému gólmanovi šanci. 51:26 – 3:4. Plzeň dostala vzápětí šanci na vyrovnání při přesilovce, ale domácí si v ní počínali velmi špatně a soupeře v podstatě neohrozili. Dvě a půl minuty před koncem si vzali indiáni oddychový čas a rozhodli se zkusit štěstí při hře bez brankáře. Minutu před koncem získali dokonce šanci hrát 6:4, když sudí potrestali za protesty hráčskou lavici Vítkovic. V samém závěru zápasu měl obrovskou šanci Indrák, který se dostal k vyraženému puku a měl dost času i prostoru pro bekhendový blafák. Jenže Horváth se roztáhl na brankové čáře a puk ukryl pod sebou. Zbytek zápasu si už hosté pohlídali a odvážejí si tak z Plzně cenné vítězství.