SDO: SPA - PLZ 1:3

Oprava na jedničku, starší dorost veze z Prahy výhru

Starší dorostenci: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 1:3 (0:2, 0:1, 1:0). Plzeňským mladíkům se povedla oprava nepovedeného domácího utkání, kterým zahájili letošní sezónu. Na ledě silné pražské Sparty vybojovali díky brankám Švarce, Pokorného a Beneše tříbrankový náskok a kráčeli k výhře. Domácím se podařilo korigovat skóre jen jednou brankou, což na body rozhodně nemohlo stačit.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

1:3
0:2, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 51. Hrala (Procházka) – 7. Švarc, 18. Stráský(Pokorný, Švarc), 31. Beneš (Suchý, Hajšman). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Pírs – Chour, Kolář, Jandus, Kalina, Bureš, Kazda, Pacovský, Gyori, Svoboda, Hozák, Havel, Polesný, Hrala, Seniov, Jandus, Zářecký, Procházka.

Zeman – Kaňák, Polívka, Hůlka, Pokorný, Prokop, Volf – Vlček, Švarc, Suchý, Vracovský, Beneš, Stráský, Hajšman, Vavřička, Kokoška, Kučera, Krystl.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 2

Plzeňští hokejisté vstoupili do utkání výrazně aktivněji a zaslouženě si také vypracovali vedení. První zásah si připsal Milan Švarc, který byl důrazný na brankovišti a dorážkou poslal hosty do vedení. Sparťané přidali, v úvodní třetině se ale překonat gólmana hostů nepodařilo. Naopak, udeřilo na druhé straně. Přesilovku Plzně využil Jiří Stráský, který ránu od modré čáry z repertoáru Pokorného tečoval a puk zastavila až síť domácí branky.

Druhá třetina patřila jasně Plzni. Hosté byli bruslivější, aktivnější a sebevědomí v útočných kombinacích. Řada přesilovek vyústila ve třetí gól Indiánů. Ani výborný Pírsův zákrok nestačil na odvrácení gólové dorážky Martina Beneše z mezikruží. Sparťané se snažili o rychlé protiútoky, ty ale k úspěchu zdaleka nevedly.

Holešovičtí nastupovali do třetí třetiny za krajně nepříznivého stavu 0:3. Domácí tým však paradoxně odvedl v poslední periodě nejlepší výkon. Leč ani ten nestačil. Sparťané z velkého tlaku a velmi vysokého tempa nedokázali vytěžit víc, než jen jednu branku. Devět minut před koncem se dokázal prosadit Kryštof Hrala, který využil Procházkovu dobrou přihrávku před branku. Plzeňští však dobře ustáli i soupeřovu hru bez brankáře a z Prahy si odvezli zasloužené tři body do tabulky.

David Kočí (HC Sparta Praha): Nebyli jsme spokojení s nasazením. Především tedy v prvních padesáti minutách zápasu. Poté přišlo malé zlepšení. Musíme zlepšit všechno, návyky v tréninku.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Poslední zápas s Kladnem se nám nevyvedl. Sparta je organizovaný celek s dobrými hráči i vedením. My jsme se snažili se nakopnout, vyhrát. Los nám nepřál, kluci dnešek ale zvládli velmi dobře. Šlo o kvalitní utkání z obou stran.