SDO8: KLA - PLZ 5:2

Potřetí už to nevyšlo. Starší dorostenci prohráli v Kladně

Starší dorostenci: HC Kladno - HC Plzeň 1929 5:2 (2:0, 2:1, 1:1). Plzeňští indiáni, stále zápasící především s vlastní širokou marodkou, odjeli ke třetímu utkání ve čtyřech dnech do Kladna. Tam sice místní Rytíře přestříleli, ale tentokrát už náskok soupeře nedotáhli.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

5:2
2:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 19. Pliml (Keszi, Kružík), 20. Kadlec (Bláha), 28. Kružík (Pliml, Matula), 39. Keszi (Kružík), 45. Míka – 29. Beneš (Suchý), 55. Suchý (Beneš, Švarc). Rozhodčí: Hodek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 28:31.

Vladař (Schröder) – Havelka, Libecajt, Míka, Doudera, Matula, Chládek, Balcar – Keszi, Kružík, Pliml – Hajný, Čermák, Borkovec – Schildhabel, Bláha, Kadlec.

Zeman (Lavička) – Polívka, Hůlka, Kaňák. Walter, Prokop, Ivanič, Pokorný, Starý – Beneš, Švarc, Vlček – Jakubec, Krystl, Opava – Kučera, Hajšman, Kokoška – Suchý, Zayml, Vavřička.

Lukáš Zayml 0 0 0 -1 0

V Kladně čekali diváci na gól až do 19. minuty. Přestože si oba týmy vyměnily přesilové hry, gólmani neměli příliš práce. Ten plzeňský kapituloval až v samotném závěru třetiny, ale to hned dvakrát. Keszi z rohu našel zadovkou úplně volného Františka Plimla na brankovišti, který se dostal hned ke dvěma dorážkám a díky tomu otevřel skóre. Z předbrankového prostoru padl i druhý gól do plzeňské sítě, to když hosté nevěnovali příliš pozornosti Aleši Kadlecovi.

Indiáni se snažili o aktivní vstup do druhé třetiny, ale zabrzdilo je vyloučení. To sice ubránili, ale vzápětí inkasovali potřetí, když pohlednou kombinaci domácích zakončil přesnou střelou z mezikruží Daniel Kružík. Pak už se konečně dočkali i Západočeši. Schildhabel usedl na trestnou lavici a v následné přesilovce Suchého střelu za Vladařova záda dorazil důrazný Martin Beneš. Kladnu však vyšel opět závěr třetiny. Necelé dvě minuty před druhou sirénou ujeli Rytíři do brejku dvou na jednoho, na jehož konci se radovali po trefě Vincenta Kesziho.

Přestože domácí zkraje dvacetiminutovky nevyužili početní výhodu, nemuseli promarněné šance litovat dlouho. Po necelých pěti minutách od třetího úvodního buly Šimon Míka zavezl kotouč do pásma a vystřelil prudce zápěstím. Zeman sice ránu vyrazil, ale na dorážku už neměl nárok. Hosté zvládli v předchozích dvou kolech dotáhnout dvou-, respektive čtyřbrankový náskok soupeře a nakonec vyhrát za dva body, v tomto duelu se však dočkali jen snížení. V 55. minutě zpoza branky Beneš nahrál zcela volnému Filipu Suchému, který střelou příklepem překonal kladenského gólmana. Poslední velká šance ke zdramatizování duelu přišla v 58. minutě, kdy brejkovou situaci dvou na jednoho zakončoval pěkně kapitán Švarc, ale Vladař prokázal své reprezentační kvality a parádním semaforem zhatil plzeňskou radost.

Nemocemi sužovaný tým staršího dorostu vybojoval ze třech utkáních ve čtyřech dnech čtyři body, které vzhledem ke kombinované a poslepované sestavě jsou velice cenné.