SDO: UNL - PLZ 2:5

Starší dorostenci dali Ústí znovu pět branek a vítězí

Starší dorostenci: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Plzeň 1929 2:5 (1:1, 1:2, 0:2). Plzeňští mladíci odčinili včerejší zaváhání na vlastním ledě a vezou domů plný bodový zisk z ústeckého ledu. Indiáni svému soupeři stejně jako v předchozím střetnutí nasázeli pět branek, a tak tentokrát dokázali svou střeleckou převahu vyjádřit i gólově. Krásnou asistencí na Suchého trefu se blýskl i plzeňský gólman Adam Zeman.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929

2:5
1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Kopta (Tůma), 39. Navarra – 2. Jakubec (Kokoška), 25. Kaňák (Hajšman), 27. Kokoška (Opava), 47. Suchý (Zeman), 60. Švarc (Suchý). Rozhodčí: Matúška – Prášek, Gabriel. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 22:47.

HC Slovan Ústí nad Labem

Zvědělík – Hucek, Melichar, Kvaček, Hübsch – Zdvořáček, Navarra, Kopta, Kašek, Amirov, Tůma, Rubeš, Drha, Techl, Ozom.

Zeman – Kaňák, Starý, Polívka, Ivanič – Krystl, Vracovský, Švarc, Suchý, Jakubec, Kokoška, Opava, Vlček, Beneš, Vavřička, Hajšman, Zayml, Kučera.

Lukáš Zayml 0 0 0 1 0

Úvod zápasu patřil hostům. Plzeň lépe bruslila a všude byla o krok dříve než domácí. Ve 2. minutě vystřelil od modré Kokoška. Zvědělík kotouč vyrazil před sebe. Zmocnil se ho Jan Jakubec, který domácího brankáře prostřelil. Plzeň byla dál aktivní, ale brankář Ústí podával dobré výkony. První lepší akci převedli z domácí strany Kopta s Kaškem, neměli komu přihrát do gólové pozice. Do dobré pozice se dostal dvakrát Tůma, v obou případech pálil mimo. Domácí zlepšovali svou hru. V čase 18:22 se nechal vyloučit Švarc, který si na trestné lavici sedl vedle Kučery. Domácí hráli minutu a půl přesilovku o dva hráče. Lvíčata kombinovala, ale nestřílela. Do střílené přihrávky nastavil Navarra hokejku, trefil pouze tyč. Když už se zdálo, že Plzeň náskok udrží, skórovalo Ústí. Tůma našel na dolní hranici kruhu Ondřeje Koptu, který poslal puk přesně pod horní tyč. Po první třetině platil smírný stav 1:1.

Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté. Lukáš Kanňák na třetí pokus propasíroval puk za domácího brankáře. V čase 26:07 Zvědělík zareagoval na střelu Opavy. K puku se dostal Filip Kokoška, který už domácího brankáře prostřelil. Ústí prohrávalo o dvě branky, ale přesto bojovalo statečně. Kopta s Kaškem se dostali do dobré pozice, ale gólman Zeman byl pozorný. V čase 38:09 ujel hostující obraně Roman Navarra. Exkluzivní blafák korunoval střelou pod horní tyč. Po dvou třetinách platil stav 2:3.

Lvíčata hrála na začátku třetiny přesilovou hru, kterou ovšem využít nedokázala. Při dalším vyloučení oslovil dlouhým pasem hostující brankář Zeman Filipa Suchého, který si se Zvědělíkem poradil. Žlutomodří dál bojovali, ale proti dobře hrající obraně Plzně neměli moc šancí. 67 sekund před koncem si domácí tým vzal oddechový čas a zkusil Power play. Jenomže prohrál buly v útočném pásmu, Suchý posunul na Milana Švarce, který do prázdné branky zpečetil výhru hostů. Ústí prohrálo 2:5.

Ladislav Čihák (Plzeň): Bohužel v pátek jsme smolně prohráli, a proto jsme v sobotu v Ústí chtěli vyhrát. Avšak jsme věděli, že porazili Chomutov, proto jsme určitě nechtěli nic podcenit. Dali jsme rychlý gól a to jsme potřebovali. Téměř až doposud jsme vždy zápasy dotahovali. Jenomže jsme po úvodním gólu opět ztratili na chvilku koncentraci a tempo naší hry se vytratilo. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, ale zase jsme začali dělat zbytečné fauly. Ústí hrálo dost defensivně, ale účinně. Třetí třetinu jsme vyhráli 2:0 a tudíž zvítězili, ale bohužel jsme s asistentem nebyli spokojeni celou hrou po dobu šedesáti minut. Musíme se v tomto jednoznačně zlepšit!