SDO: PLZ - LET 8:1

Starší dorost nadělil Letcům osmičku!

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany 8:1 (2:1, 2:0, 4:0). Starší dorost si poradil s pražskými Letci sedmibrankovým rozdílem, dlouho to ale na velkou kanonádu nevypadalo. Ještě v polovině zápasu vedli domácí jen o gól, zodpovědným výkonem ale dokázali utkání rozhodnout pro sebe. Před sobotním důležitým zápasem s Litvínovem si tak Plzeň zvedla náladu.

HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany

8:1
2:1, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 6. Stráský (Walter), 19. Stráský (Švarc, Starý), 31. Opava (Kokoška), 39. Beneš (Suchý, Vlček), 44. Švarc (Stráský, Vracovský), 49. Kokoška (Hajšman), 54. Vavŕićka, 57. Kokoška (Hajšman) – 10. Pražienka (Poljanyčka). Rozhodčí: Mandrysz - Černý, Vavruška. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

Štekr – Hajšman, Ivanič, Kaňák, Kokoška, Krystl, Kučera, Pokorný, Starý, Stráský, Suchý, Vavřička, Vracovský, Beneš, Opava, Polívka, Prokop, Švarc, Vlček, Walter

HC Letci Letňany

Dubský (od 53. Provazník) – Horák, Hůla, Kulda, Pařík, Polák, Pražienka, Starosta, Poljanyčka, Čapek, Kučera, Štosek, Zeliska, Chvála, Tomek, Klečka, Smejkal

Jan Walter 0 1 1 2 0

Do zápasu vstoupili aktivněj domácí a hostující gólman Dubský se hned od zaćátku musel pořádně ohánět. Už v šesté minutě mu to ale nebylo nic platné - domácí Walter vystřelil při přesilové hře od modré, a odražený puk ze vzduchu šikovně doklepl za Dubského záda Jiří Stráský - 1:0. Z vedení se ale domácí dlouho netěšili, ještě před polovinou první části totiž hosté srovnali. Poljanyčka při přesilové hře našel volného Pražienku, který osamocen na brankovišti zkušeně umístil kotouč k tyči - 1:1. Do šaten šli ale nakonec stejně ve vedení domácí hokejisté. Těm se povedlo v 19. minutě ujet ve dvou proti jedinému obránci, Švarc šikovně uvolnil Jiřího Stráského, a ten bekhendovým blafákem přidal svůj druhý gól - 2:1.

I ve druhé třetině byli od úvodních vteřin aktivnější domácí, projevilo se to ale až po polovině zápasu. Hosté vyrobili obrovskou chybu, puk získal doslova zadarmo Kokoška, který na sebe upoutal pozornost obránce i gólmana, aby následně vybídl ke skórování Patrika Opavu - 3:1. Poté několikrát zahrozili i hosté, kteří se chvílemi dostávali do slibných protiútoků, jenže jim většinou chyběla podpora spoluhráčů. A tak udeřili znovu domácí. Martin Beneš už byl sice v ostrém úhlu a s holí mířící ze hřiště, i tak dokázal ale najít skulinku nad ramenem gólmana a poslat puk přesně do horního růžku branky - 4:1. Po druhé části už tedy domácí vedli o tři branky.

Ve třetí části nenechali domácí nikoho na pochybách, že jdou za vítězstvím. Už po tŕech minutách a pěti vteřinách našel Stráský Milana Švarce, který propálil Dubského - 5:1. Šestý gól padl ještě před polovinou třetiny - Filip Kokoška prokázal dobrý výběr místa a pohotovou dorážkou zvýšil na 6:1. Sedmý gól si dali hosté téměř sami, nahozený kotouč jeden z obránců srazil pod gólmana Dubského, kterého překonal pohotový Vavřička - 7:1. Domácí ale stále neměli dost a pokračovali v útočení. A znovu se prosadil aktivní Filip Kokoška, který opět z dorážky překonal už nového gólmana Provazníka - 8:1. Víc už toho do konce zápasu ani jeden z týmů nestihl, a tak výsledek zůstal 8:1.

Ladislav Čihák: Určitě to nebyl jednoduchý zápas. Letňany jsou kvalitní tým a my jsme nechtěli nic podcenit, chtěli jsme doma jednoznačně vyhrát. Naše výsledky jsou takové stŕídavé, hrajeme dobře, ale občas prostě o gól prohrajem. Nedařilo se nám v koncovce, Letňany to mají dobře defenzivně postavené, jsou to velcí hráči. Nabádali jsme proto kluky, aby zkusili něco pŕekvapivého a vyšlo to.