SDO PLZ - SPA 7:6

Plzeňští starší dorostenci otočili zápas, ve kterém prohrávali již o 3 branky

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 7:6 (1:3, 4:2, 2:1). Domácí sice vstřelili první branku, ale potom spustila kanonádu Sparta. Třemi rychlými góly otočila vývoj zápasu a když na začátku druhé třetiny přidali hosté čtvrtou branku, vypadalo to s indiány velmi bledě. Jenže ti vyměnili gólmana a nastartovali neskutečnou stíhací jízdu. Tři minuty před koncem nakonec rozhodli v divoké přestřelce o svém vítězství 7:6.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

7:6
1:3, 4:2, 2:1

Branky a nahrávky: Švarc (Opava), 23. Kučera (Vavřička), 26. Opava (Kaňák), 36. Suchý (Beneš), 38. Stráský (Kokoška), 52. Vlček (Suchý, Beneš), 57. Suchý (Beneš) – 5. Zářecký (Seniov), 7. Svoboda (Michnáč, Györy), 9. Györy (Michnáč, Bureš), 23. Zářecký, 33. Hozák (Hrala, Lojka), 44. Lojka (Hozák, Hrala). Rozhodčí: David Šmíd – Tomáš Pešek, David Jelínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6.

Štekr (23. Zeman) – Kanák, Walter, Polívka, Prokop, Šmíd, Starý – Volf, Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Svarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Stráský, Kučera, Vavřička, Krystl

Pírs (53. Chour) – Kalina, Duben, Pacovský, Kazda, Kolář, Sedlák, Bureš – M. Jandus, T. Jandus, Svoboda, Zářecký, Lojka, Seniov, Györy, Hrala, Hozák, Michnáč

Jan Walter 0 0 0 0 0

Začátek zápasu patřil domácím. Již po necelých dvou minutách si z rohu vybruslil Švarc a otevřel skore utkání. 1:45 - 1:0. Za hosty zahrozil nejprve Hozák. Jeho střelu ještě dokázal Štekr zlikvidovat, pak ale Sparta spustila kanonádu. Zářecký si dojel v rohu nahození, které Štekr nechytil, a pak srovnal stav utkání. 4:46 - 1:1. Za chvilku již hosté vedli. Rychlý brejk zakončil přesně Svoboda. 6:17 - 1:2. A za další dvě minuty už hosté vedli dvoubrankovým rozdílem. Po tlaku celého útoku dorazil puk do branky Györy. 8:17 - 1:3. Doácí si vzali oddychový čas a zlepšili svoji hru. Přesto pustili Spartu do několika nebezpečných brejků, které však hosté nedokázali využít. Když ani Plzen nevyužila přečíslení 2 na 1, skončila třetina dvougolovým vedením Sparty.

Začátek druhé třetiny vyšel perfektně Spartě. Po chybě Prokopa v rohu si s pukem vyjel před branku Zářecký a bekhendem překonal Štekra. 22:13 - 1:4. Na domácí by si v té chvíli nevsadil nikdo. Jenže Plzeň vystřídala gólmany a to dalo týmu nový impuls. Za necelou minutu se povedlo snížit Kučerovi, který před brankou tečoval Vavřičkovu nabídku z rohu. 22:54 - 2:4. Domácí i dál talčili. Pěknou kombinaci sehráli Kaňák s Opavou. Tomu střela nesedla ale právě to asi rozhodlo o tom, že se puk nakonec odrazil od tyčky za Pírsova záda. 25:10 - 3:4. Domácí pak přestáli velmi složitou situaci, kdy se bránili minutu a 15 vteřin ve třech. V polovině třetiny pak mohl srovnat Švarc, který tečoval nahození od modré do tyčky. Jenže pak se do rychlého brejku dostali hosté a Hozák opět navýšil vedení Sparty na 2 góly. 32:11 - 3:5. Sparta pak hrála další přesilovku. Jenže v její závěru zlomil hostující bek při střele hokejku a poté chyběl vzadu. Beneš na modré uvolnil Suchého a ten zakončil přesně forhendovým blafákem. 35:57 - 4:5. Plzeň se dál výrazně tlačila dopředu. Po buly si za branku sjel Kokoška a našel ideálně Stráského, který se do odkryté branky nemýlil. 37:07 - 5:5. Domácí tak dokázali ještě ve druhé třetině srovnat.

Do poslední části se domácí vrhli náporem s jasným cílem strhnout vedení na svoji stranu. Jenže byli to naopak Sparťané, kdo ujel do brejku a po trohu krkolomných odrazech puku jej Lojka doklepl za Zemana. 43:39 - 5:6. Domácí tak po dotažení třígólového manka opět prohrávali a na několik minut na ně padla deka. Pak ale Lojka podrazil Kokošku a Plzni se naskytl v zápase první výhoda přesilové hry. A indiáni ji bleskurychle využili. Od modré vystřelil Beneš a Vlček dorazil puk do branky. 51:48 - 6:6. Oba týmy se pak snažily hlavně již neinkasovat. To jim vydrželo až téměř do konce 57. minuty, kdy po buly na útočné modré ujel Suchý a otočil vedení na stranu Plzně. 56:58 - 7:6. Šance Sparty na vyrovnání pohřbil 2 minuty před koncem faulem Kolář. Domácí si již vedení vzít nenechali a v zápase plném zvratů mohli nakonec slavit.

Ladislav Čihák (Plzeň): Do utkání jsme vstoupili velice dobře, podařilo se nám vstřelit první gól, avšak spíše to nakoplo soupeře. Pár chyb a hned bylo vše úplně jinak. Sparta vše trestala a dala rychlé tři góly. V kabině jsme si to vyříkali, změnili napadání, chtěli jsme rychle přistupovat k hráčům, dostat soupeře pod tlak a přinutit ho k chybám. To se nám podařilo, protože po druhé třetině to bylo 5:5. Prohrávali jsem nejprve o tři góly a poté ještě o dva. Nebylo to jednoduché. Kluci ukázali obrovské odhodlání a veliký hlad po vítězství. Bylo to rychlé utkání nahoru dolu, hodně se bruslilo, byl to otevřený hokej. Pro diváky atraktivní avšak velice emoční. Na obou stranách padali velice laciné góly, ale i to patří k hokeji. Jsme rádi za tři body, ale musíme jít dál.