SDO: UNL - PLZ 2:4

Starší dorost zapisuje úspěšný trojboj - po dvou pražských týmech zdolal i Ústí

Starší dorostenci: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929 2:4 (1:2, 0:0, 1:2). Plzeňští indiáni zvládli v rozpětí necelých čtyřiadvaceti hodin další náročné utkání a po skalpu Sparty vezou tři body z Ústí. Indiánům se potvrdit roli favorita a udělali velký krok k postupu do play-off. S dvěma neodehranými zápasy k dobru mají na páté (první nepostupové) místo už náskok šest bodů.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929

2:4
1:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: . Macek (Tůma, Kopta), 42. Amirov (Michajličenko) – 9. Suchý (Beneš), 20. Walter (Švarc), 41. Beneš (Suchý, Kaňák), 47. Hajšman (Kokoška). Rozhodčí: Krob, Ptáček, Ševic. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Slovan Ústí nad Labem

Kosina – Hucek, Loukota, Melichar, Zdvořáček, Benda, Michajličenko – Macek, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Rubeš, Koval Ozom, Drha

Štekr – Kaňák, Walter, Polívka, Prokop, Volf, Šmíd, Starý D., Pokorný – Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Starý J., Kučera, Vavřička, Krystl

Jan Walter 1 0 1 3 0

Úvod zápasu se více povedl domácímu týmu, který hrál aktivněji. Nejvíce práce dělalo hostující obraně duo Kašek- Kopta, které často kombinovalo v útočném pásmu. Ústí se dostalo do vedení v šesté minutě. Tůma našel přesnou přihrávkou Marka Macka, který si s brankářem poradil bravurně. O dvě a půl minuty později bylo vyrovnáno. Domácí hráči udělali obrovskou chybu na obranné modré. Dávali si přednost v odehrání puku tak dlouho, až se ho zmocnil Filip Suchý a sám proti Kosinovi uspěl. Za vyrovnaného stavu měla Plzeň převahu, ale domácí parta hrála velmi obětavě a zodpovědně. Ústí mělo k dispozici skoro minulu a půl přesilovou hru pět na tři, kterou nedokázalo využít. Přišel trest. V početní výhodě se prosadili hosté. Padesát pět sekund před koncem třetiny se prosadil Jan Walter, který střílel od modré. Po dvaceti minutách tak platil stav 1:2.

Začátek třetiny ovlivnila dvě rychlá vyloučení. Ani jeden z týmů svou přesilovou hru nevyužil. Aktivněji hrála Plzeň. Kokoška z dobré pozice na Kosinu nevyzrál. V polovině třetiny se hrál rychlý hokej, který nebyl přerušovaný. Přerušení hry přešlo až ve třicáté druhé minutě. Lvíčata hrála celé dvě minuty přesilovku o dva hráče. V útočném pásmu kombinovala, ale k nebezpečné střele se nedostala. Hosté oslabení ubránili, a pak byli zase aktivnější. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Hucek. V této třetině branka nepadla. Stav 1:2

V čase 40:48 chybovala domácí obrana a hostující Martin Beneš projel okolo mantinelu a prostřelil Kosinu. Lvíčata rychle odpověděla stejnou mincí. O dvacet sekund později našel Michajličenko volného Famila Amirova, který rychlou střelou překonal Štekra v brance Plzně. Ve 47. minutě se hosté dostali do útočného pásma. Kosina první střelu zneškodnil, na dorážku Hajšmana byl už krátký. Domácí i přes nepříznivý stav hráli dobře, snažili se snížit a následně vyrovnat, ale přes obranu Plzně to bylo těžké. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Hosté udrželi vedení 4:2 a získávají tři body.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Myslím, že jsme mohli pomýšlet na tři body, ale kvůli individuálním chybám jsme dneska prohráli. Nevyužili jsme dvě přesilovky pět na tři a za stavu 2:3 netrefili prázdnou branku. Kluci podali dobrý výkon.

Vladimír Vimr (HC Plzeň 1929): Soupeř hrál dobře, byl houževnatý, napadal nás. My jsme, řekl bych, vyhráli se štěstím. Včera jsme odehráli těžký zápas se Spartou. Hráči hodně makali, a tak dneska možná měli méně sil.