MDO: UNL - PLZ 2:5

Mladší dorost opět vítězně, veze tři body z Ústí

Mladší dorostenci: Ústečtí Lvi - HC Plzeň 1929 2:5 (2:2, 0:2, 0:1). Nejmladší extraligový zástupce si připisuje už druhé vítězství. Na ledě Ústeckých Lvů vyhrál 5:2. Domácí dokázali s plzeňským celkem držet krok jen první třetinu, pak už skórovali jen indiáni a přesvědčivě si připsali všechny body.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929

2:5
2:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Vico (Horčička), 18. Leitner (Vico) – 1. Kodýlek (Kantner), 17. Krásný (Roubal J., Roubal D.), 34. Eret (Sysel, Hanzlík), 38. Kodýtek (Kantner, Pour), 51. Erhart (Roubal). Rozhodčí: Barna - Šimáček, Kalbáč. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 20:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Slovan Ústí nad Labem

Havlík– Štochl, Vandas, Moucha, Vytejček, Opočenský, Horčička, Holý – Osmani, Domský, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Zich, Vaněk, Dörner, Bejček, Veselý.

Lavička – Staněk, Kačena, Bednář, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Hanzlík, Rubner, Krásný, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour.

Adam Váchal 0 0 0 -1 0

Úvod zápasu se domácímu celku nepovedl, inkasoval hned z první střely. Petr Kodýlek dostal puk do jízdy. Vystřelil z mezikruží, kotouč se odrazil od tyčky za brankovou čáru. Šťastný gól pro Plzeň. Lvíčata pomalu ale jistě zlepšovala svůj výkon, do dobré pozice se dostal Magasanik, ale minul. Domácí vyrovnali až ve 12. minutě, kdy střelu Horčičky tečoval do protipohybu brankáře Michal Vico. Hra se uklidnila a bojovalo se hlavně ve středním pásmu. O čtyři minuty později se nechal vyloučit Magasanik a Plzeň hrála přesilovou hru. Puk putoval po ose Josef Roubal – David Roubal a dostal se až k Matěji Krásnému, který prostřelil Havlíka. Běžela 18. minuta a Ústí se dočkalo vyrovnání. Vicova přihrávka našla Marka Leitnera, který s přehledem pokořil maskovaného muže. V závěru třetiny dostali hosté puk do branky znovu, tentokrát gól nebyl uznaný. Po poradě s brankovým sudím hlavní rozhodčí gól neuznal, protože branková konstrukce byla posunutá dřív, než puk přešel brankovou čáru. Za stavu 2:2 šla obě mužstva do kabin.

Druhá třetina přinesla bojovný hokej. Hosté začali tlakem, který k brance nevedl. Za domácí se do dobré pozice dostal Magasanik, ten však branku nedal. Hra se přitvrdila, a tak museli rozhodčí vylučovat. Lvíčata hrála několik přesilových her, nedokázala je však využít. Početní výhodu hráli i hosté. Ti ji nevyužili, ale skórovali několik vteřin po jejím konci. Z pokračujícího tlaku se prosadil Petr Eret, který střelou zápěstím prostřelil Havlíka. Hosté byli aktivnější, převahu vyjádřili další brankou. Petr Kodýtek si najel před branku a puk poslal přesně do mezery v postoji domácího brankáře. Druhá třetina skončila za stavu 2:4.

Ve třetí třetině hráli aktivněji hosté. Dělovka Krásného se zastavila o tyčku Havlíkovy branky. Erhart unikl žlutomodré obraně a ujížděl sám na Havlíka. Ústecký brankář svůj tým podržel. Plzeň lépe bruslila, z toho plynuly fauly domácího mužstva. Vyloučení Dörnera hosté využili. Domácí se snažili vyhodit puk, trefili však sudího, od kterého se kotouč odrazil na hůl Roubala J., který našel volného Petra Erharta. Puk se o horní tyčku odrazil do branky. Lvíčata sympaticky bojovala až do konce. Po základní hrací době platil stav 2:5.