MDO: PLZ - PIS 14:1

Mladší dorostenci deklasovali Písek

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - IHC Písek 14:1 (7:0, 5:0, 2:1). Indiáni před utkáním platili za papírového favorita, zároveň si však byli vědomi, jak to s takovými předpoklady často dopadá. Zvláště v mládežnickém hokeji. A svědomitá příprava se jim vyplatila. V utkání hraném prakticky na jedinou branku deklasovali hosty z Písku 14:1. Čtyři branky svého týmu jako správný kapitán vstřelil Petr Kodýtek.

HC Plzeň 1929 - IHC Králové Písek

14:1
7:0, 5:0, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Roubal D. (Kvasnička), 7. Krásný (Rubner), 9. Kodýtek (Roubal J.), 11. Pour (Kvasnička), 11. Krystl, 15. Hanzlík, 18. Rubner (Bednář), 22. Kodýtek, 29. Kantner (Kodýtek, Kovařík), 29. Eret, 30. Kodýtek (Kantner), 34. Kantner (Kodýtek), 51. Kodýtek (Kvasnička, Roubal J.), 57. Hanzlík (Eret) - 59. Matiášek (Vostarek). Rozhodčí: Sýkora - Kotyza, Malý. Vyloučení: 3:7. Využití: 5:0. Diváci: 72. Střely na branku: 52:10.

Krasanovský – Kačena, Bednář, Váchal, Sysel, Kvasnička, Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour.

IHC Králové Písek

Hauser (od 41. Kolář) – Hřebíček, Kozák, Rákosník Robin, Linhart, Novotný, Hora, Rákosník Roman, Řehoř, Hakl, Schwamberger, Váňa, Vanišová, Vostarek, Tejko, Pecka, Marek, Strnad, Šergl, Matiášek.

Adam Váchal 0 0 0 1 0

Přestože indiáni nezačali utkání zcela sebevědomě a dvakrát se sami zapletli do vlastní rozehrávky, byli to oni, kdo otevřel skóre. David Roubal poslal obloučkem puk do branky. Než se hosté rozkoukali, už lovili puk ze své sítě podruhé. Vteřinu před návratem vyloučeného Řehoře se prosadil Matěj Krásný. Písečtí nevycházeli z údivu, stejně tak diváci. V 9. minutě napřáhl ke střele Petr Kodýtek a propálil Hausera. Nešťastný gólman Jihočechů ještě dlouho po inkasované brance zůstal v rozkleku. V 11. minutě stály vlastní nedůslednosti a nepřesnosti před brankovištěm hosty další inkasovanou branku. Na Hanzlíkovu střelu ještě vyzrál Hauser sám, ale proti následné střele Jakuba Poura z mezikruží byl krátký. Indiáni nepotřebovali ani třicet vteřin a už bylo známo další jméno do střeleckých listin. David Krystl se v šanci nijak neunáhlil, po objetí soupeřovy klece využil místečka u Hauserovy tyčky a puk po zemi poslal popáté do branky.

Následně domácí ubránili vlastní oslabení po špatném střídání a pak znovu udeřili. Ihned po návratu Josefa Roubala do hry využili indiáni, kteří svého soupeře zmáčkli v pásmu, a utahanou pětici poslal vystřídat brankou Štěpán Hanzlík. V polovině 17. minuty po Kantnerově střele zazvonila tyčka. Domácí neproměněná šance nemrzela dlouho, o minutu nato uzavřel účtování první třetiny Marek Rubner. Jak první třetina skončila, tak druhá začala. 90 vteřin od úvodního buly se v přesilovce Kodýtek dostal k dorážce vlastní střely a nedal Hauserovi šanci. A pak přišly opravdu krušné momenty pro už tak zlomené Písecké. V rozmezí necelých dvou minut inkasovali další tři branky. Ve dvojnásobné přesilovce Matyáš Kantner krok před brankovou čárou zleva vypálil do zpola odkryté klece a puk se o hokejku vracejícího se Hausera odráží do branky. Indiáni pak využili i klasickou variantu přesilovky díky plzeňské dvaadvacítce Petru Eretovi.

Nebyli jsme ještě ani v polovině utkání a kapitán Kodýtek zkompletoval hattrick. Stejný hráč byl i u nejpohlednější akce duelu, která ve 34. minutě skončila brankou. Nejprve sice Kantner přejel modrou čáru příliš rychle, a tak indiáni s postupným útokem museli začít znovu ze středního pásma, ale pak to vzali velice zkrátka. Kodýtek si s pukem najel doleva, odkud přesnou a prudkou přihrávkou našel na druhou tyč sjíždějícího Kantnera, který chladnokrevně zacílil přesně. Poté, co střelec poslední branky znovu nastřelil tyčku, dali o sobě vědět i hosté. Přihrávka za obranu našla Hakla, který po čtyřech krocích dojel až před Krasanovského. Jeho střelu na lapačku ale plzeňský gólman vyráží nad. V 51. minutě Petr Kodýtek zacílil do černého po čtvrté a následně v 57. minutě si druhou branku v duelu připsal v další přesilovce Hanzlík. Krasanovskému v brance Plzně dělilo jen 93 sekund od čistého konta, když Jan Matiášek vstřelil alespoň čestný úspěch svého mužstva. Ten alespoň zmírnil hrozivě vypadající porážku 1:14.