MDO: PLZ - KLA 5:1

Mladší dorost si doma poradil s Kladnem

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Kladno 5:1 (3:1, 2:0, 0:0) Mladší dorost Plzně si na svém ledě připsal vítězství proti Kladnu. Hosté od začátku prohrávali, dokázali se sice vyrovnávací brankou na chvíli vrátit do zápasu, ale poté už dominovali domácí hokejisté, kteří si během dvou třetin vytvořili dostatečný náskok.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

5:1
3:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Kodýtek (Kantner), 11. Erhart (Kovářík, Krystl), 15. Kantner (Kodýtek, Roubal J.), 28. Kodýtek (Bednář), 39. Kodýtek (Roubal) – 9. Kolowrat (Čečetka). Rozhodčí:Jelínek - Kotyza, Němec. Vyloučení: 2:1, navíc Kodýtek (PLZ) 10min. OT a Kvasnička (PLZ) 5min. + DKÚ. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Krasanovský – Bednář, Kantner, Kodýtek, Krásný, Kvasnička, Roubal D., Rubner, Sysel, Váchal, Eret, Erhart, Hanzlík, Kačena, Kovářík, Krystl, Pour, Roubal J., Staněk, Straka.

Stahl (Kodad) – Čečetka, Haspeklo, Hrabík, Kalaj, Kiml, Kolowrat, Kryll, Kubík, Malý, Mrkvička, Rejzek, Sagan, Smrž, Soukup, Svoboda, Vyšín, Zelingr.

Adam Váchal 0 0 0 1 0

Indiáni vstoupili do domácího zápasu dobře, už ve čtvrté minutě se mohli radovat z vedení. Matyáš Kantner připravil šanci pro Petra Kodýtka, který poslal svůj tým rychle do vedení 1:0. Jenže hosté se tak rychle nevzdali a v deváté minutě Alex Kolowrat srovnal stav utkání - 1:1. Domácím se ale podařilo rychle odpovědět a odskočit znovu do vedení. Necelé dvě minuty po gólu Kladna se do šance dostal Petr Erhart, který vstřelil gól na 2:1. Důležitým momentem byla patnáctá minuta, kdy plzeňský Kantner přidal třetí gól domácího týmu, který vnesl více klidu do plzeňských řad - 3:1. Tímto stavem i první dějství skončilo.

V úvodu druhé třetiny hráli domácí přesilovou hru, jenže faul Sagana další brankou nepotrestali. Mrzet je to ale moc nemuselo, protože už ve 28. minutě se dočkali. Petr Kodýtek přidal svůj druhý gól v utkání a Plzeň vedla 4:1. Hosté se mohli dostat zpět do hry při pětiminutovém trestu Kvasničky, který z jejich pohledu ještě vylepšil dalším faulem Kantner, jenže ani dvojnásobná početní výhoda hostům nepomohla. V závěru druhé třetiny tak přišel trest. Kodýtek se prosadil potřetí v zápase a zvýšil už na rozdíl čtyř branek - 5:1. Po druhé části tak domácí měli zápas ve svých rukou.

Třetí dějství už mnoho zajímavých situací nenabídlo, více útočili domácí hokejisté, svoje šance už ale neproměňovali a na gól se čekalo. Hosté ve druhé polovině třetí dvacetiminutovky nevyužili ani další přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl třígólový střelec Kodýtek. Plzeň si ve zbytku utkání už jen pohlídala pohodlný náskok a po zásluze se radovala ze zisku tří bodů do tabulky.

Radek Kampf (Plzeň): Od začátku jsme hráli hodně dobře a dodržovali ty pokyny, které jsme si řekli, ať už šlo o bruslení, nebo další činnosti. Na každé lajně bylo vidět, že hrají zoodpovědně. V zápase s Karlovými Vary bylo naopak v první třetině vidět, že jsme to neplnili, to se změnilo až po první přestávce. Dnes tam ta bojovnost byla od začátku.
Jan Kregl (Kladno): Já si myslím, že kluci z Plzně dnes byli jednoznačně lepší, jak v herních činnostech, tak v bruslení. My jsme si dnes nezasloužili vyhrát, proto body zůstaly v Plzni. Nemůžeme být spokojeni s naším výkonem, byl tam i gól, který nám nebyl uznán, ale to je spíš jen spekulace. Body právem patří domácím.