MDO: PLZ - KLP 7:2

Mladší dorostenci přehráli jednoznačně poslední PZ Kladno

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - PZ Kladno 7:2 (4:0, 2:1, 1:1). Plzeňští mladší dorostenci si po střídavých výsledcích spravili chuť na slabém PZ Kladnu. O výhře rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Na vítězství indiánů se nejvýrazněji podílel Josef Roubal, který vstřelil tři branky. Domácí mohli vyhrát ještě mnohem výraznějším rozdílem, ale dnes spálili obrovské množství šancí. Přesto si připisují suverénní výhru o pět gólů.

HC Plzeň 1929 - PZ Kladno

7:2
4:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Hanzlík, 7. Rubner (Kodýtek), 9. J. Roubal (Kantner), 19. J. Roubal (Kodýtek, Kantner), 36. D. Roubal (Rubner, Staněk), 40. J. Roubal (Bednář), 60. Kodýtek (Kvasnička) – 27. Vach (Řečinský, Slatinský), 49. Vach (Kučera). Rozhodčí: Michal Markov - Ota Martinec, Jan Šimurda. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 39:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Krasanovský – Kačena, Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubnerm Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, J. Roubal, Pour

PZ Kladno

Blažek (od 21. Zázvorka) – Šebesta, Jančová, Kučera, Sedláček, Husarik, Slatinský, Šíma, Libovický – Müller, Furch, Vach, Březina, Řečinský, Pejchal, Mach, Kolenatý, Kučera

Adam Váchal 0 0 0 1 0

Plzeň na svém ledě přivítala poslední PZ Kladno a již od začátku bylo jasné, kdo bude hru režírovat. Hosté sice jako první vyzkoušeli pozornost Krasanovského, ale pak již domácí puk Středočechům téměř nepůjčili. Tlak Plzně přetavil poměrně rychle v gól Hanzlík, který se trefil přesně z levého kruhu. 2:17 – 1:0.. Domácí i nadále kontrolovali hru a po několika dalších šancích přidali druhou branku. Z pravé strany vystřelil Kodýtek a Rubner stál na správném místě aby uklidil vyražený puk do odkryté branky. 6:23 – 2:0. Zkorigovat skóre mohl poté hostující Řečinský, ale domácí gólman dokázal jeho střelu do poměrně odkryté branky vytěsnit lapačkou. A tak přišel trest na druhé straně. Po Kantnerově přihrávce zvýšil náskok domácích Josef Roubal. 9:43 - 3:0. Domácí poté získali výhodu přesilové hry, kterou však využít nedokázali. Až po jejím skončení sehráli pěknou akci po které Kvasnička rozezvonil tyčku. Zápas se i nadále odehrával v režii Plzně, která Kladno téměř k ničemu nepustila. A navíc v závěru třetiny dokázali domácí přidat ještě jednu branku. Kombinaci celého útoku zakončil opět Josef Roubal. 18:53 - 4:0. Již po první třetině tak bylo o výsledku zápasu v podstatě rozhodnuto.

I do druhé třetiny nastoupili domácí s chutí. Samostatný nájezd neproměnil Kodýtek, nad betony nezvedl puk při dorážce Rubner a David Roubal si místo střely z první do odkryté branky puk zpracovával a nakonec o něj přišel. Schovaná Hanzlíkova střela trefila nového muže v Kladenské brance, Zázvorku, do ramene. Na druhé straně pak zahrozil Libovický, který byl v ideální pozici pro dorážku, ale na poslední chvíli mu domácí střelu zblokovali. Ale ani Plzni se v koncovce nedařilo a Rubnerův pokus schoval Zázvorka mezi betony. Domácí pálili ze všech pozic, ale trochu pozapomněli na zadní vrátka. Do brejku se tak dostal Vach a snížil náskok indiánů. 26:32 - 4:1. Nečekaná branka Kladna Plzeň zaskočila a té se přestalo dařit. Navíc Západočeši špatně střídali a nabídli tak hostům přesilovku. Jenže ta Kladenským vůbec nevyšla. Přesto se ale mohli ještě dostat zpět do zápasu, kdyby Husarik sám před plzeňskou brankou zamířil bekhendem přesněji. A tak šli do protiakce domácí. Pour ještě nevyužil Kvasničkovu nabídku v přečíslení. Pak ale unikl hostující obraně David Roubal a přesnou střelou nad lapačku vrátil Plzni čytyřgólový náskok. 35:06 - 5:1. Když už se zdálo, že tímto skóre třetina skončí, projel do pásma podél levého mantinelu Josef Roubal a odrazem od spojnici vstřelil svoji třetí branku v utkání. 39:57 - 6:1.

Gól tři vteřiny před koncem třetiny definitivně pohřbil jakékoliv naděje Kladna. Třetí třetina se už tak dohrávala pouze z povinnosti a ani jeden tým se již nikam nehrnul. Zkorigovat výsledek mohl Kučera, který se dostal k opakované střele, ale Krasanovský měl beton pokaždé na místě. O poznání lépe si vedl Vach, který se i s trochou štěstí a několika odrazech puku najednou prosmýknul kolem pravého mantinelu až před plzeňského gólmana a našel skulinku mezi jeho betony. 48:02 - 6:2. V dalším střídání mohl Vach dokonce zkompletovat hattrick. Po objetí branky a bekhendové střele zůstal puk chvíli ležet před odkrytou plzeňskou brankou, ale nakonec jej domácí dokázali odklidit do bezpečí. Po krátkém tlaku Kladna se zpět do hry dostali Plzeňáci. Vytvořili si obrovské množství šancí, ale díky nedůrazné a nepřesné koncovce je nedokázali proměnit. Až v samotném závěru utkání ujel do brejku Kodýtek a také jemu se podařilo propasírovat puk mezi betony. 59:21 - 7:2. Plzeň tak po zásluze zvítězila přesvědčivým výsledkem.