MLD: PLZ - PIS 6:2

Mladší dorost nezaváhal a poradil si s Pískem

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - IHC Písek 6:2 (2:0, 2:0, 2:2). Mladší dorost potvrdil svoji roli favorita a v zápase s Pískem na domácím ledě nepřipustil žádné drama. Domácí se sice pomaleji rozjížděli, po úvodních dvou brankách už ale sebevědomě mířili za třemi body. Nepovedl se jim jen samostný závěr zápasu, kdy dvakrát inkasovali, tyto branky už ale na výsledku nemohly nic změnit

HC Plzeň 1929 - IHC Králové Písek

6:2
2:0, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 17. Bednář (Roubal J., Eret), 19. Kantner (Rubner, Kodýtek), 31. Kodýtek (Kantner), 36. Straka, 41. Kantner (Rubner, Kodýtek), 54. Kodýtek (Kantner, Rubner) – 59. Marek, 60. Schwamberger. Rozhodčí: Jelínek – Malý, Kotyza. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 40:19.

Krasanovský – Kačena, Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour

IHC Králové Písek

Hauser – Kopenec, Linhart, Řehoř, Kozák, Rákosník, Novotný, Rákosník, Vostarek, Káník, Strnad, Pecka, Schwamberger, Váňa, Marek, Tejko, Duchoň, Matiášek, Hakl

Adam Váchal 0 0 0 0 2

Přestože byli domácí před utkáním jasným favoritem, úvod zápasu tomu příliš neodpovídal. Písek přijel do Plzně hrát se zajištěnou obranou, a to se mu hned od začátku dařilo. V prvních minutách tak byl k vidění oboustraně opatrný hokej, kdy se domácí brankář nedostal do akce téměř vůbec, a hostujícú Hauser také jen sporadicky. Na první gól se čekalo až do 17. minuty, kdy Plzeň hrála přesilovou hru, svoji první v zápase. Jan Bednář zkrotil na modré puk a když viděl, že proti němu nikdo nevystoupil, poslal svoji ranou puk odrazem od tyčky za záda bezmocného gólmana - 1:0! Domácí tým gól nabudil, a tak netrvalo ani dvě minuty a indiáni se radovali znova. Matyáš Kantner i s velkou dávkou štěstí dorazil puk za ležícího Hausera a bylo to 2:0. Tímto výsledkem první třetina skončila.

Na začátku druhé části dohrávali domácí přesilovou hru, která začala ještě v první třetině, tentokrát ji ale proměnit nedokázali. A na gól se zase čekalo až do druhé poloviny třetiny, tentokrát ale jen do 31. minuty. Domácí si vytvořili velký tlak, uzavřeli domácí snad na minutu v obranném pásmu a Petr Kodýtek se nakonec radoval z třetího gólu Plzně - 3:0! Po této brance domácí definitivně převzali otěže utkání a zápas kontrolovali. Ve 36. minutě ještě navýšili svůj náskok. Martin Straka nevypustil souboj s Linhartem, který nezachytil nahozený puk, a řítil se sám na gólmana, kterého milimetrově přesnou střelou k tyči překonal - 4:0! Hosté mohli vývoj utkání korigovat v přesilové hře, v té se jim ale vůbec nedařilo a nebezpečnější byli naopak domácí, kteří tak i druhou třetinu vyhráli 2:0.

Vstup do závěrečné části nemohl domácím vyjít lépe. První velkouz šanci sice modrobílí neproměnili, vzápětí se ale z pátého gólu Plzně radoval Matyáš Kantner - 5:0! Mladí indiáni pak dál s chutí útočili a už jasně přehrávali Písek, jehož hráčům bylo jasné, že dnes to na body nebude. Další hřebíček do jejich rakve zatloukl Petr Kodýtek, který si udělal prostor před brankou a šikovně tečoval nastřelený kotouč za záda gólmana - 6:0. Na ledě to pak vypadalo, že domácí chtějí ještě přidat další branky, svojí snahou ale v samotném závěru pokazili čisté konto svému brankáři. V 59. minutě ujel domácí obraně Vojtěch Marek, který sice na první pokus trefil tyč, zvládl ale ještě puk dorazit za Krasanovského, který v leže už nedosáhl ke své pravé tyči - 6:1. A aby toho nebylo málo, o chvíli později se po Čechurově chybě jelo trestné střílení, které Schwamberger bezchybnou kličkou do behkendu proměnil a stanovil tak závěrečné skóre na 6:2

Radek Kampf (Plzeň):
Písek dlouhodobě hraje dobře organizovaně, mají dobrou obranu a my se dnes dlouho nemohli prosadit, padlo to tam až v přesilové hře. Ve druhé části se naše hra zlepšila, ale opět jsme se nemohli střelecky prosadit. Klukům jsme říkali, aby to hráli nahoru na obránce, ale neustále jsme to zkoušeli individuálně a ztráceli jsme puky. Škoda těch dvou gólů na konci, to byly chyby, které by se neměly stávat. Chtěli bychom ale, aby se na výsledku podílelo střelecky více útoků, zatím to vypadá tak, že góly dává jedna lajna.