MDO: PLZ - LIT 6:2

Mladší dorostenci zlomili Litvínov ve druhé třetině

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 6:2 (1:0, 4:1, 1:1). Indiáni měli od začátku utkání herně navrch a také se ujali vedení. Hosté sice na úvod druhé části vyrovnali, hned vzápětí ale přidali Plzeňané další čtyři branky a rozhodli o vítězi utkání.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

6:2
1:0, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Rubner (Pour), 22. Pour, 23. J. Roubal, 26. Rubner (Pour, D. Roubal), 36. D. Roubal (Kantner, Kvasnička), 54. Krásný (Rubner) – 21. Helt (Vacín), 44. Kučera (Helt). Rozhodčí: Sýkora – Malá, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Krasanovský (Wolf) – Čechura, Kvasnička, Sysel, Váchal, Kačena, Staněk – Kantner (C), J. Roubal, Eret, Rubner (A), D. Roubal, Pour, Hanzlík, Krystl, Krásný, V. Kovařík, Erhart, Straka

Kožnar (26. J. Kovařík) – Kučera, Havlík, Macháč, Kubeš, Cikánek – Urbánek, Vacín, Helt, Vébr (A), Kordule, Myšák (C), Klika, Pavlíček, Vopat, Drašar, Pech

Adam Váchal 0 0 0 1 0

Po opatrnějším začátku zápasu převzali domácí iniciativu a brzy se mohli radovat. V osmé minutě se kotouč dostal před branku hostů a Marek Rubner jej dokázal zády k brance bekhendem dorazit za přesouvajícího se Kožnara.

Hosté mohli odpovědět po ojedinělé chybě Krasanovského, který vyrazil z branky za kotoučem, ale přikrýt jej nedokázal. Pavlíčkova dorážka však ke štěstí domácích v odkryté brance neskončila. Ve zbytku první dvacetiminutovky byli domácí lepším týmem, gólově už to ale potvrdit nedokázali.

A když tedy neskórovali domácí, prosadili se hned po pauze hosté. Na tabuli svítilo odehraných 17 sekund z druhé části, když se hned z prvního útoku hosté prosadili. Obrovský tlak do branky nabídl šanci Filipu Heltovi, o jehož skryté dorážce se Krasanovský dozvěděl zřejmě až tehdy, když viděl radující se hráče Litvínova.

Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a nezůstalo při jediné. Hned v další minutě využil zaváhání Kožnara Jakub Pour, kterého o minutu poté následoval také Josef Roubal. Ten si poradil individuálně se dvěma obránci soupeře a jako tečku „vykoupal“ i gólmana Kožnara.

Ten opustil brankoviště v šestadvacáté minutě utkání, kdy inkasoval počtvrté, tentokráte z hole Marka Rubnera po přečíslení indiánů. Střídající Kovařík udržel čisté konto necelých deset minut. Poté ho prostřelil při přesilové hře David Roubal.

Litvínovští se trefili opět zkraje třetí části. Martin Kučera propálil Krasanovského při početní výhodě, další přesilové hry už ale hosté nezužitkovali a sedm minut před koncem navíc ještě jednou inkasovali. Konečnou podobu vtiskl výsledku Matěj Krásný, který zakončoval bleskový brejk střelou do odkryté branky.