Mladší dorostenci převálcovali Ústí během jedné třetiny

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:1 (0:0, 6:0, 0:1). Domácí byli od začátku aktivnější, ale dlouho se nemohli prosadit gólově. Teprve v druhé třetině se v brankovišti prosadil Pour. Do poloviny třetiny přidali domácí ještě další dvě branky. Utkání definitivně rozhodli v posledních dvou minutách prostřední části, ve kterých vstřelili tři slepené góly. V poslední části sice hosté po ojedinělém útoku dokázali snížit, ale zbytek zápasu si již Plzeň pohlídala a dovedla zápas do úspěšného konce.

29.kolo , ne 16.2.2014
Plzeň - Ústí n. L.
Branky a nahrávky: 22. Pour (Rubner, D. Roubal), 28. Kantner (J. Roubal), 30. Krásný (Krystl, Kantner), 39. J. Roubal (Kantner), 40. Krásný (Kantner, Krystl), 40. Kovařík (Kvasnička) – 49. Domský (Vico). Rozhodčí: Sýkora – Kotyza, Hucl. Vyloučení: 6:4, navíc Kvasnička (PLZ) 10 min. Využití: 0:0. Střely na branku: 70:11. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Plzeň Vild – Kačena, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Krásný, Rubner, Kantner, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, J. Roubal, Pour
Ústí n. L. Dobiáš (od 41. Š. Havlík) – D. Havlík, Vytejček, Moucha, Štochl, Horčička, Štěpánek, Vandas, Spálenka, Dörner, Vaněk, Domský, Osman, Vico, Leitner, Zich, Veselý, Brňák

Komentář

Hned v první minutě zápasu si přesilovku vybojovali hosté. Ale ta se jim příliš nepovedla, naopak do brejku se hnal Rubner a Hvlíkovi nezbylo než jej faulovat. Při hře ve čtyřech měl velkou šanci Eret, když tečoval puk těsně před Dobiášem, který jej ale dokázal vytěsnit ramenem. Po vyjetí zpoza branky pak již při normálním počtu hráčů zkoušel neúspěšně propasírovat puk pod betony Erhart. Z podobné pozice pak neuspěl ani Kantner. Ve 13. minutě měl obrovskou šanci Eret, který dostal puk na pravou stranu a byl sám před gólmanem. Dobiáš si ale dobře povyjel a Eretův pokus si pohlídal. Domácí se snažili otevřít skóre zápasu, ale jejich kombinace obvykle končily nepřesnou finální přihrávkou. Až v posledních vteřinách třetiny uvolnil Roubal Poura, který ale nedokázal dotáhnout do úspěšného zakončení svoji bekhendovou kličku.

Druhá třetina začala náporem Plzně. Rubner našel před brankou střílenou přihrávkou Poura a ten tentokrát provedl bekhendovou kličku precizně. 21:33 – 1:0. Domácí se i nadále tlačili dopředu. Velkou šanci neproměnili dorážející Krystl nebo tečující Eret. Pak Josef Roubal našel mezi kruhy Kantnera, který zamířil přesně do růžku. 27:29 – 2:0. Plzeň si vytvářela čím dál větší tlak. Po akci Kantnera zůstal puk volný v brankovišti a Krásný jej doklepl do branky. 29:12 – 3:0. Hosté se mohli vrátit ještě do hry při přesilovce, ale nic v ní nedokázali vymyslet. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem a hosty jednoznačně přehrávali, ale další gól dlouho vstřelit nedokázali. Až v závěru třetiny důrazný Kantner vybojoval puk a krásně nabil Josefu Roubalovi, který se z první krásně trefil. 38:04 – 4:0. Za necelou minutu se dostali domácí do brejku a Kantner našel ideálně Krásného, který přidal další gól. 39:01 – 5:0. A když už se pomalu oba týmy chystaly do kabin, přidal ještě jeden gól z rychlé akce Kovařík. 39:48 – 6:0.

Druhá třetina o osudu zápasu rozhodla a třetí se již dohrávala pouze z povinnosti. Navíc se Ústí prvních 8 minut nedokázalo dostat s pukem za půlku. Až potom dostal přihrávku na modrou Vico a ujel do samostatného nájezdu, který ale nedokázal proměnit. Zůstal však u puku, objel branku a před ní našel nepokrytého Domského, který po Vildem poslal puk do branky. 48:25 – 6:1. Domácí poté opět drželi puk daleko od své branky, ale do velkých šancí se nedostávali. Až dvě minuty před koncem se Josef Roubal probojoval sám před brankáře, ale s forhendovou kličkou neuspěl. To už ale domácí nijak mrzet nemuseli, protože zvítězili s pohodlným náskokem, který si vytvořili ve druhé třetině.

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Nový termín utkání s Kladnem

S Kladnem doma v pátek 14. srpna od 17:30