8. třída: PLZ - JHR 7:7

Osmička doma ztratila výhru v posledních minutách a jen remizovala

8. třída: HC Plzeň - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:7 (2:1, 3:2, 2:4). Plzeňská sedmička si trpělivě v utkání s Vajgarem budovala náskok, aby jej prováhala v posledních minutách duelu. Ještě v úvodu 58. minuty vedla o dvě branky, pak se ale soupeř trefil hned dvakrát a z těžkého modrobílého ledu si domů odvezl velecenný bod.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Plzeň 1929

7:7
2:1, 3:2, 2:4

Branky Plzně: Hajžman a Fišer 2, Šilhán, Mužík, Berčík.

Pejsar - Šilhán, Kaňák, Lokajíček, Tichý, Houdek, Benetka, Morawetz - Hajžman, Mužík, Fišer - Berčík, Přikryl, Hašek - Klíma, Štolba, Šiška - Sýkora, Černoch.

Nicholas Tichý 0 0 0 0 0

Petr Vojan (Plzeň): Hodnocení tohoto utkání bych rozdělil na dvě části. První do 36. minuty a druhé po 36. minutě. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v prvním střídání vstřelili branku. Dobrým pohybem a kombinací jsme J. Hradec přehrávali, zápas jasně kontrolovali a celkem pohodlně se na konci druhé třetiny dostali do vedení 5:1. Poté, místo abychom třetinu dohráli v klidu a pohlídali si vedení do poslední části, naše třetí pětka zbytečně inkasovala 2 branky a my soupeře doslova posadili na koně. Přestali jsme hrát aktivně, dělali spousty kumulovaných individuálních chyb a dovolili soupeři převzít aktivitu. Kluci znejistěli a místo naší hry od sebe jen odpalovali kotouče. Přesto jsme ještě 2 a půl minuty před koncem vedli 7:5. Vedení jsme ale neudrželi a po dalších individuálních chybách skončil zápas divokým výsledkem 7:7.

Musíme v tréninku velmi výrazně zapracovat na defenzivní činnosti jednotlivců ve všech zónách, důrazu před vlastní brankou, pokrytí dorážek a na osobní zodpovědnosti za výkon mužstva. Není možné, abychom pustili vedení 5:1 a dovolili si doslova darovat soupeři 5 branek bez přihrávky po samostatných akcích, navíc po našich dvou až třech individuálních chybách za sebou. Naopak všechny naše branky padly po souhře dvou a více hráčů po hezkých kombinacích, soupeři ale branky velmi usnadňujeme.