8. třída: STR - PLZ 3:5

Osmá třída zvítězila ve Strakonicích

8. třída: HC Strakonice - HC Plzeň 1929 3:5 (1:4, 1:0, 1:1). Plzeňská osmička zvládla duel na jihu Čech a přiváží plný počet bodů. O rytmu zápasu rozhodla první třetina, ve které se během čtrnácti minut indiáni trefili čtyřikrát a vypracovali si slibný náskok. I díky němu v závěru slavili výhru.

HC Strakonice - HC Plzeň 1929

3:5
1:4, 1:0, 1:1

Branky Plzně: Hajžman, Mužík, Přikryl, Hašek, Štolba.

HC Strakonice

Pilc - Kolda, Pála, Kolář, Škola, Had, Měchura, Kolářík, Babor, Hollar, Bubík.

Černý - Kaňák, Šilhán, Lokajíček, Houdek, Benetka, Tichý, Morawetz - Hajžman, Mužík, Fišer - Barčík, Přikryl, Hašek - Sýkora, Štolba, Černoch - Šiška.

Nicholas Tichý 0 0 0 -1 0

Petr Vojan (Plzeň): Do utkání jsme nevstoupili dobře, hned ve 2. minutě jsme po nedůslednosti obránce před vlastní brankou inkasovali. Potom jsme ale převzali aktivitu, soupeře přehrávali a první třetinu nakonec vyhráli 4:1. Ve druhé třetině jsme si po našich neproměněných šancích vybrali slabší chvilky, přestali diktovat tempo hry a čekali, co udělá soupeř. Ve třetí třetině to také z naší strany nebylo úplně ono, ale utkání jsme si dnes pohlídali. Tato utkání mají podobný průběh - kluci se dostanou do vedení, někdy i velmi výrazného, jsou jasně lepší než soupeři, udávají tempo hry, ale pak dostanou velmi laciné góly z rohu, nebo si dáme dokonce vlastní, znejistí, přestanou hrát. Hráči musí věřit ve vlastní schopnosti, sílu týmu, a tyto momenty zvládat. Nadále musí diktovat tempo hry a být na ledě stále dominantní. My musíme určovat vývoj hry, ne to přenechat soupeři.