SDO: PLZ - VIT 5:9

Dorostenci ztratili utkání s Vítkovicemi během několika vteřin

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 5:9 (4:2, 0:5, 1:2). Střetly se vůbec dva nejlépe střílející týmy dosavadního průběhu extraligy a bylo to znát. V utkání, kde padlo 14 branek, byli ale nakonec šťastnější hosté. Těm ve druhé třetině stačilo k drtivému obratu pouhých 76 vteřin.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

5:9
4:2, 0:5, 1:2

Branky a nahrávky: 15. Vavřička (Volf, Starý), 15. Vlček (Suchý, M. Beneš), 17. Kokoška (Stráský, Prokop), 17. Suchý, 58. Hajšman (Vavřička, Ivanič) – 3. Slánský (Horvát), 17. Jáchym (Malina), 23. Jáchym (Malina), 32. Malina (Jáchym), 32. Stránský, 32. Stránský (K. Beneš, Kafka), 33. Malina (Fajkus), 51. K. Beneš (Stránský), 53. Kafka (K. Beneš, Šendera). Rozhodčí: Bouzek – Martinec, Rovaš. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:9, 5:9.

Štekr (32. Zeman) – Kaňák, Walter, Prokop, Starý, Šmíd, Pokorný, Ivanič – Vlček, M. Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Stráský, Kučera, Vavřička, Volf

HC Vítkovice Ridera

Wanecki (Zavadil) – Čechman, Fajkus, Krčmář, Krenželok, Šendera, Veřmířovský – Jáchym, Kafka, Stoklásek, Bernát, Malina, Slánský, Horvát, Spratek, Stránský, Stupka, K. Beneš

Jan Walter 0 0 0 -1 2

Utkání začalo lépe pro hosty, kterým sice chvíli trvalo, než se dostali do útočného pásma, zato ale hned jejich první akce skončila gólem. Lukáš Slánský se prosadil proti Štekrovi po rychlé akci Vítkovic. Plzeňané měli se soupeřem problémy a dvakrát se museli bránit v oslabení, úderem patnácté minuty ale přišla jejich chvíle. V čase 14:01 se totiž trefil Jakub Vavřička, na kterého hostující obránci v obraně zapomněli. Už o 51 sekund později navíc dokonal obrat domácích dorážející Lukáš Vlček.

To ale nebylo z první třetiny ani zdaleka vše podstatné. Uplynulo totiž jen dalších 76 vteřin a Plzeňané udeřili potřetí. Trefil se Filip Kokoška a hosté vypadali zralí na ručník. Z ničeho nic se ale domácí obraně utrhl Tomáš Jáchym, a po pouhých dvaceti vteřinách se tak hosté dotáhli zpět na rozdíl jedné branky. Plzni však stačilo na další odpověď dokonce jen 13 sekund, to když ji poslal zpět do dvoubrankového vedení po samostatné akci Filip Suchý.

V necelých třech minutách tak diváci viděli gólovou smršť v podobě 4 branek Plzně a jedné na straně Vítkovic. To však nebylo nic v porovnání s tím, co mělo teprve přijít ve druhé části. Úvod se nesl ve stejném duchu jako v první třetině, a hosté tak opět brzy skórovali. V době, kdy měly oba týmy na hrací ploše jen 4 hráče se trefil opět Tomáš Jáchym.

Po půlhodině hry ale přišli pro domácí skutečné chvilky hrůzy. Západočeši chybovali v obraně a hosté začali nemilosrdně trestat. V čase 31:15 vyrovnával po přihrávce Jáchyma Vlastimil Malina, který naopak asistoval u obou posledních branek svého týmu. Než se Plzeňané stačili vzpamatovat, už inkasovali popáté. Tentokráte z hole Šimona Stránského.

To bylo pro domácí příliš a přišel na řadu oddechový čas, neuplynula však ani půlminuta a Šimon Stránský slavil po gólové dorážce znovu. Plzeň se rozhodla vystřídat brankáře a místo Jonáše Štekra se do branky postavil Adam Zeman. I on ale jen přihlížel, když na něj vyslal Vlastimil Malina další gólovou střelu – nikým neobsazený z předbrankového prostoru, když na časomíře svítilo 32:31. Hostům tak na čtyři branky stačilo dokonce neuvěřitelných 76 vteřin.

V posledním dějství se sice indiáni tlačili do ofenzívy, ale byla to spíše taková křeč a hosté navíc deset minut před koncem znovu udeřili. Nepozornost při rozehrávce vyústila v gólovou šanci pro Kryštofa Beneše a ten nepohrdl. Když pak o pouhé dvě minuty později přidal další branku hostí Dominik Kafka, ve vzduchu se začala vznášet nelichotivá desítka. To už ale domácí nepřipustili a v závěru ještě při dvojnásobné přesilové hře alespoň snížili zásluhou Martina Hajšmana.

Vladmiír Vimr (Plzeň): První třetina přestřelka, ale vyzněla pro nás. Pak jsme asi usnuli na vavřínech, dostali jsme pět branek a to je prostě davastující v hokeji, to už jsme pak nezvládli. Vyměnili jsme i gólmana, kterému se také úplně nevedlo, ale na celé mužstvo padla deka, což se prostě někdy stane. Vedli jsme 4:2, pak jsme dostali jeden gól a najednou se to sesypalo, někteří hráči to chtěli vzít na sebe, ale nedařilo se nikomu.