SDO: PLZ - TRI 1:2

Starší dorostenci podruhé bez bodu

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1 0:1) - Starší dorost Plzně v sobotu na svém ledě přivítal dalšího soupeře od polských hranic, po pátečním zápase s Vítkovicemi totiž do Plzně zavítal Třinec. Starším dorostencům se ale ani na druhý pokus nepodařilo vyhrát, přestože i v zápase s Oceláři vedli, jenže druhý gól už nepřidali, a tak hostům k vítězství stačily dvě branky.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Opava (Prokop, Švarc) – 32. Poruba (Zahradníček, Pala), 47. Kovařčík (Poruba, Bartoň). Rozhodčí: Mandrysz - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 22:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Štekr – Kaňák, Walter, Prokop, Starý, Šmíd, Pokorný, Ivanič – Vlček, M. Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Stráský, Kučera, Vavřička, Volf

HC Oceláři Třinec

Dudáček – Sikora, Murín, Stránský, Adámek, Bartko, Janiczek, Poruba, Roman, Sztwiertnia, Škorpík, Švaňa, Bartoň, Christov, Kovarčík, Motloch, Pala, Trčka, Zahradníček, Petrák.

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Domácí měli dobrou šanci jít hned v úvodu zápasu do vedení, hned v první minutě byl totiž vyloučen Michal Roman, jenže mladí indiáni se nedokázali prosadit. Poté se hrál oboustraně opatrný hokej, domácí evidentně nechtěli dopustit opakování páteční přestřelky. V polovině první třetiny měli přesilové hry i hosté, nevyužili ale ani jednu ze dvou. Na první branku se tak čekalo až do 18. minuty. Prokop tvrdě vypálil z vrcholku kruhů, donutil Dudáčka k zákroku, odražený puk ale získal Patrik Opava, který jej pohotově poslal do odkryté branky - 1:0. Oceláři mohli ještě před první sirénou vyrovnat, Šváňa byl sám před Štekrem, ale nevyzrál na něj. Po prvních dvaceti minutách tak domácí vedli 1:0.

Ve druhé třetině se začínali více prosazovat hosté, už ve 24. minutě byli blízko vyrovnání, Štekrovi pomohla tyč a dorážku zablokovali obránci Plzně. Tlak hostí poté trošku utlumila přesilová hra Plzně, jenže domácí ani tentokrát nedokázali početní výhodu využít. Hosté také promarnili jednu početní výhodu, moc je to ale trápit nemuselo, protože se dokázali prosadit ve 32. minutě a srovnat. Jan Poruba v soboji o vyhozený kotouč přebruslil obránce a střelou na vzdálenější tyč skóroval - 1:1. Hosty vstřelený gól nabudil, naopak domácí začali chybovat. Po špatném střídání jeli Oceláři dva na samotného gólmana, Poruba ale tentokrát Štekra nepřekonal. Hosté měli i další šance, do konce druhé třetiny je ale využít nedokázali, a tak byl stav znovu nerozhodný.

Co se nepovedlo v prvních dvou třetinách, využít přesilovou hru, to zvládli Oceláři v sedmé minutě třetí části. Michal Kovařčík se v početní výhodě dostal ke střele a zblízka procedil puk mezi betony gólmana Štekra. Ten sice zasáhl a puk zbrzdil, kotouč se ale dokutálel až za brankovou čáru - 1:2. Vzápětí byl navíc poměrně sporně vyloučen domácí Suchý, ale tentokrát už byli úspěšnější bránící hráči. Indiáni pak stupňovali tlak a v závěru třetí části mohli srovnat při vyloučení Sikory, vzali si time-out, ale hra v početní výhodě jim vůbec nevyšla. Oceláři dokonce dvakrát v oslabení ujeli do přečíslení, Motloch ale pojistku v podobě třetího gólu nepřidal. Domácím pak nepomohla ani hra v šesti, a tak se museli podruhé ve dvou dnech smířit s porážkou.

Vladimír Vimr (Plzeň): Byli jsme trochu otřeseni z předchozího zápasu, kde jsme vedli, ale nakonec velkým rozdílem prohráli. Nakonec rozhodly dvě branky, které jsme dostali. Včera jsme dali gólů pět, dneska jen jeden, s tím se nedá. Kluci asi za stavu 1:1 cítili trochu tlak, nakonec rozhodl jediný gól. V závěrečné pŕesilovce už jsme byli v křeči, chyběla nám střelba.