SDO: LIB - PLZ 6:2

Starší dorostenci prohráli na severu Čech

Starší dorostenci: TJ Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 6:2 (2:0, 2:2, 2:0). Plzeňští hokejisté prohráli i druhý venkovní zápas. V posledním vystoupením před dlouhou reprezentační pauzou nestačili na Liberec.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

6:2
2:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Mečíř (Ordoš), 11. Gecko (TS), 22. Bělohorský (Mečíř), 24. Král (Lakatoš), 48. Král, 51. Gecko (Divila) – 22. Beneš (Kaňák), 35. Kaňák (Beneš, Suchý). Rozhodčí: Veselý – Kis, Svoboda. Vyloučení: 13:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 26:36. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Stezka – Běhula, Eichler, Klinger, Tržický, Husa, Mečíř, Divila – Janele, R. Šír, Král, Gecko, Solenský, Hylena, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Chlum, Pilař, Bělohorský.

Zeman (21. Štekr) – Polívka, Šmíd, Kaňák, Walter, Prokop, Ivanič, Pokorný – Beneš, Švarc, Vlček, Kučera, Krystl, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Volf, Vavřička, Stráský.

Jan Walter 0 0 0 0 0

Liberečtí se v sobotním utkání letos poprvé střetli se svým západočeským sokem a jako lídr tabulky skupiny A extraligy staršího dorostu chtěli vytěžit z duelu co nejvíce a upevnit si pozici v čele pelotonu.

V pátek sice porazili pražskou Spartu 10:0, úvod zápasu tak ale nevypadal. Domácí byli pod velkým tlakem a jen díky brankáři Stezkovi dokázali držet vyrovnaný stav. Nakonec ale inkasovali jako první hosté. Po skvělém střídání Ordoše s Pilařem se prosadil Jakub Mečíř, jemuž prvně jmenovaný útočník předložil kotouč na zlatém podnosu, a tak mu stačilo z voleje propálit vše, co stálo v cestě – 1:0.

O necelé tři minuty později se do úniku při vlastním oslabení dostal Michal Gecko, jehož ovšem zahákoval obránce hostí Ivanič. Sudí za faul nařídil trestné střílení, jenž kapitán Severočechů proměnil – 2:0. A i další velké šance měli Liberečtí. Nejprve opět Gecko, který po kombinaci s Bělohorským jen o kousek netrefil klec, poté Šír, jehož bekhend se odrazil od horní tyče mimo branku.

Domácí tedy vedli, ačkoli lepším týmem úvodního dějství byli Plzeňané. Prostřední dvacetiminutovka vypadala jinak. Hosté ihned snížili náskok na jednobrankový, když Martin Beneš ránou jako z děla proměnil početní výhodu – 2:1. Necelých dvacet sekund poté ovšem odpověděl Matouš Bělohorský, který propálil Zemana při povedeném protiútoku – 3:1.

Liberecké šelmy pak zvýšily na rozdíl tří branek, když Zdeněk Král z nevinně vyhlížející ofenzivy propálil Zemana – 4:1. Krátce poté mohli snižovat Vracovský se Stráským, jenže ve skrumáži se jim to nepovedlo. Dosáhl toho až pět minut před koncem třetiny Lukáš Kaňák při přesilovce pět na tři – 4:2.

V posledním dějství základní hrací doby byli velmi brzy hosté blízko dalšímu snížení vedení a po střele Suchého to už vypadalo, že puk překročí brankovou čáru, ale nakonec se odrazil od tyče mimo. Hra se poté uklidnila a dost možná se jednalo o okamžik, který Plzni zápas prohrál. Krátce poté totiž začali úřadovat opět domácí.

Nejprve se trefil Zdeněk Král, a to už podruhé v utkání, kdy lehce vystřelil přes beka a puk zaplul přes Štekra až do branky – 5:2. Výhru domácímu celku pojistil o tři minuty později také svou druhou trefou kapitán Michal Gecko, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před klecí – 6:2.

Jiří Vozák (Liberec): Bylo to těžké utkání. Po včerejší velké výhře jsme nabádali kluky, aby to nepodcenili. Naše hra od začátku nevypadala dobře. Nebruslili jsme a mysleli, že to půjde samo. Nicméně se nám povedlo dát důležité góly, ale vítězství bylo velmi upracované. Soupeř dobře bruslil a napadal, s čímž jsme měli problémy. Také jsme často zbytečně faulovali a hráli nedisciplinovaně. Vyhráli jsme díky gólům.

Ladislav Čihák (Plzeň): Zápas lze jen těžko hodnotit, myslím, že jsme ale viděli kvalitní utkání. Hrálo se nahoru dolů, Liberec má samozřejmě kvalitní tým. Herně jsme předvedli lepší výkon než výsledkově. Domácím tam padlo vše, na co sáhli. Nám to létalo kolem tyčí, gólman to měl dobře postavené a to rozhodlo. Hra byla vyrovnaná, ale hraje se na góly a na ty Liberec dnes vyhrál.