V Třinci se staršímu dorostu nevedlo

Starší dorost: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Hlavně nepovedený vstup do zápasu rozhodl o tom, že se indiáni vracejí z Třince s prázdnou. Naději sice dal svému týmu v polovině utkání Beneš, v pohodě hrající Oceláři se ale o vítězství připravit nenechali.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

4:1
2:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Sikora, 5. Pala (Stuchlík), 27. Miloš Roman (Pala, Poruba), 38. Švaňa (Bartko) – 34. Beneš (Kokoška). Rozhodčí: Jeřábek - Poruba, Adamec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 214. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Oceláři Třinec

Hlaváč – Bartko, Adámek, Janiczek, Roman Michal, Bartoň, Stránský - Pala, Stuchlík, Poruba, Roman Miloš, Švaňa, Sikora, Kofroň, Murín, Škorpík, Trčka.

Zeman (5. Štekr) - Ivanič, Kaňák, Pokorný, Prokop, Šmíd, Walter - Kokoška, Beneš, Hajšman, Kučera, Stráský, Suchý, Vavřička, Vracovský, Opava, Švarc, Vlček, Volf.

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Už v úvodních sekundách si šanci k otevření skóre vypracoval Poruba, ale puk do branky neprocpal. Ale o pár minut později už Oceláři vedli. Kamil Sikora se kličkou zbavil plzeňského obránce a z pravého kruhu prostřelil Zemana. Netrvalo dlouho a domácí se radovali z druhého gólu. Po přihrávce Stuchlíka si s plzeňskou obranou pohrál Martin Pala a překonal plzeňského brankáře podruhé. Na to reagovali plzeňští trenéři a do branky se v páté minutě postavil Jonáš Štekr. Chvíli na to si vážnější šanci ke snížení vypracovali hosté, ale poskakující puk brankovištěm stihl Hlaváč včas přikrýt lapačkou. V takřka stoprocentní šanci se objevil Beneš, odkrytou část branky však přestřelil. A Plzeňští neuspěli ani v přečíslení dvou proti jednomu. Navýšit vedení svého týmu mohl Stránský, nahození Kofroně však tečoval mimo tři tyče. Pár sekund před koncem chyboval na modré Bartko a hosté se řítili v oslabení proti jedinému obránci, před tím než ale stihli akci zakončit, vypršel čas pro úvodní třetinu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky vystrašil Štekra Škorpík, který se ocitl sám před plzeňským gólmanem, ale další gól z toho nebyl. Hlaváčovi na druhé straně nadělala problémy střela Šmída, ale nakonec domácí gólman skákavý puk zkrotil. Od inkasování dalšího gólu pomohla Plzni tyčka, která zazvonila po střele Poruby. O pár sekund později nedokázal svůj nájezd proměnit Suchý. Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Střelu Paly sice dokázal Štekr vyrazit, na dorážku Miloše Romana už však neměl nárok. Snížit mohl Volf, ale puk za záda ležícího Hlaváče nedostal. Prvního gólu se však hosté z Plzně dočkali. Po přihrávce Kokošky poslal puk přímo mezi betony domácího gólmana Martin Beneš. Čtvrtý gól Ocelářů byl dárkem od plzeňského brankáře, který vyjel z branky, aby rozehrál, místo toho ale poslal puk přímo před odkrytou branku, odkud puk do sítě poslal Robin Švaňa.

Do třetí třetiny vstoupili mnohem aktivněji hráči Plzně. Kokoška nedokázal usměrnit puk za záda Hlaváče po přihrávce Volfa. O pár minut později netrefil puk v podobné situaci Beneš. Na druhé straně střílel z mezikruží nekrytý Murín, ani on však neuspěl. Snížit mohli hosté zásluhou Prokopa, jeho střela od modré však trefila pouze horní tyč třinecké branky. Minutu a půl před koncem šli ve vlastním oslabení dva plzeňští proti jedinému hráči Třince, ani tentokrát však nedokázali přečíslení využít. Plzeňští trenéři se rozhodli pár desítek sekund před koncem odvolat Štekra z branky, ani tento krok už však ke snížení nevedl.