Piráti opět nad síly indiánů

Junioři: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:2 (2:1, 2:1, 1:0). Ani podruhé v nadstavbové části o play-off nedokázali Západočeši bodovat s vítězem základní části Chomutovem. Alespoň malou náplastí tak může být fakt, že Brno nezvládlo zápas v Olomouci a indiáni tak stále mají pěti bodový náskok dvě kola před koncem!

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:2
2:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. O. Kaše (Kämpf, Černý), 13. Hejcman (Paleček, Ringler), 36. Ringler (Drobný), 40. Huňady (Kaše), 54. Šulák (Drobný, Paleček) – 13. Švarc (Kopta), 37. Rajal (Přikryl, Kopta). Rozhodčí: Turčan – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 48:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Piráti Chomutov

Dvořák – Meliško, Ringler. Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Kämpf, Šťovíček, Vrána, Paleček, Bednář, O. Kaše, Huňady, Hejcman, D. Kaše.

Pacl – Marcel, Kubík, Kohel, Hanus, Holý, Houfek – Zimmermann, Langer, Pejchar, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Vlček, Přikryl, Beneš, Tulačka, Švarc, Kepka.

Filip Vlček 0 0 0 -2 2

V úvodu zápasu museli Piráti ustát vyloučení Šuláka. Následně se dostali do hry a z toho pramenil i první gól zápasu. Po rychlém protiútoku otevřel skóre gólem o tyč Ondřej Kaše. Netrvalo dlouho a Plzeň si připravila odpověď. Milan Švarc se v nepřehledné situaci zorientoval a bylo vyrovnáno. Piráti nezaháleli a vedení se jim vzápětí vrátilo. V úniku se prosadil Darek Hejcman a Piráti své vedení drželi až do konce třetiny.

Ve druhé části si nejprve vypracovali velkou šanci hráči Plzně. Kristl se v úniku ale nezvládl prosadit. Následně přišel s nenápadnou střelou Tom Ringler a Piráti šli do dvoubrankového vedení. To netrvalo dlouho. Plzeň zásluhou Pavla Rajala snížila v nastalé přesilovce. Na závěr třetiny ovšem zvládli Piráti opět odskočit. Postaral se o to Patrik Huňady.

Třetí třetina se hrála již pod kontrolou Pirátů, kteří se snažili si uhlídat vedení. To mohl navýšit Šulák, ale v úniku neuspěl. Právě Libor Šulák krátce na to střelou od modré uzavřel gólový účet zápasu na konečných 5:2. Pirátům zůstali tři důležité body.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „První třetinu jsme hráli poněkud lehkovážně, ovšem celkově jsme odehráli slušný zápas. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Uhráli jsme tři body a splnili jsme vše, co jsme si řekli.“

Václav Ruprecht (HC Plzeň 1929): „Soupeř byl pro nás velmi silný. Lépe bruslil, lépe přihrával a my jsme na něj prostě nestačili.“