Odveta za juniory, dorostu ukončilo sezónu Brno

Starší dorost: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:3 (3:2, 1:1, 0:0). Plzeňští mladíci po smolné prohře před vlastními diváky padli o gól i v Brně a sezóna pro ně tak končí.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

4:3
3:2, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Horký (Dvořák, Šnajnar), 10. Zbořil, 15. Zohorna (Král, Dymáček), 31. Zbořil (Hájek, Garčic) – 7. Stráský (Švarc), 13. Polívka (Beneš, Suchý), 35. Hajšman (Kokoška). Rozhodčí: Doležal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 37:31. Využití: 3:1. Diváci: 96. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

HC Kometa Brno

Slavíček (Krček) – Hájek, Štancl, Kratochvíl, Sedláček, Marcello, Zbořil, Švejda (C), Šnajnar, Kubeš – Král, Dvořák, Denk, Biolek, Horký, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna, Jenyš, Boltvan.

Štekr (Zeman) – Polívka, Šmíd, Kaňák, Walter (C), Prokop, Ivanič, Pokorný – Beneš, Švarc, Vlček, Kučera, Krystl, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Volf, Vavřička, Stráský.

Jan Walter 0 0 0 1 2

Kometa se dostala rychle do vedení, když Dvořák uvolnil Luboše Horkého a poslal mu kotouč na levé křídlo. Tam našlápl a zamířil si to rovnou na Štekra. Ten se zmohl jen na bezmocné ohlédnutí za letícím kotoučem podél jeho pravé tyče.

Plzeň se ale moc nazpět nedržela. Po čtyřech minutách s domácími srovnala krok po střele Jiřího Stránského, jenž pálil z pádu. Nejednalo se o moc přesnou střelu, protože plzeňský hráč byl faulovaný, ovšem puk se se štěstím odrazil od tyčky za brankovou čáru.

Další naději Kometě vystřelil Jakub Zbořil, který se z neutrální zóny rozjel a při přesilové hře prokličkoval mezi dvěma Indiány, čímž si udělal dost místa pro zakončení. To bylo bezchybné a Plzeň měla opět co dohánět.

Taky že dohnala. Po vzoru jejího oponenta využila přesilovou hru a radovat se mohla po střele z kruhu Ondřeje Polívky. Rána to nebyla zrovna nejtvrdší, ale doplachtila až za Slavíčkova záda.

Kometa však úvodní dějství přeci jen vyhrála. To po Šnajnarově nahození od modré, z něhož vznikla skrumáž několika hráčů. Z ní se prosadil Radim Zohorna, který tak svému celku daroval vedení, které už Plzeň do konce třetiny nesmazala.

Početní výhoda ze třicáté minuty hry pro Brno znamenalo další navýšení náskoku. Lekci přesné střelby Šterkovi daroval opět Jakub Zbořil, který pálil z mezikruží. Dvougólový náskok Brno moc dlouho neudrželo. Po čtyřech minutách se Plzeň dotáhla, když se Kokoška s Hajšmanem dostali do přečíslení. Celou akci sehráli tak, že Kokoška zleva přihrával, Martin Hajšman dorážel do volné klece.

V závěrečné dvacetiminutovce už branka nepadla. Kometa si pohlídala hubený náskok a jelikož si připsala proti Indiánům druhou výhru, postoupila do semifinále. Plzeň tak na brněnském ledě ukončila sezónu 2013/2014.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Plzeň je velice kvalitní soupeř, v sezoně nás dvakrát porazila, jednou tedy po prodloužení. Tak jsme se na ni samozřejmě připravovali. Důležité bylo první utkání, to jsme zvládli. Teď jsme to chtěli doma urvat, abychom si mohli oddechnout. Kluci mají v nohách dost zápasů a potřebují trochu zregenerovat. Dali jsme do toho všechno a myslím, že výsledek tomu odpovídá. Jdeme dál a musíme se připravit na další vyřazovací boje.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Dnes se začalo hodně opatrně. My i Kometa jsme byli vlažní. Bohužel nás srazila nedisciplinovanost, kdy jsme dostali snad tři góly v oslabení. To se v play-off trestá. My jsme využili přesilovku jen jednu. To bohužel rozhodlo. Viděli jsme kvalitní utkání, Kometa má velice dobrý tým. Myslím si, že v určitých fázích jsme byli lepší, ale bohužel vyhráli oni. Samozřejmě Brnu gratuluju a přeju mu, ať to dotáhne co nejdál.