Mladší dorost vkročil do play-off správnou nohou!

Mladší dorost: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 3:7 (1:3, 1:2, 1:2). Plzeňští mladíci dokázali na úvod série uspět na severu Čech a zítra si již na svém ledě mohou vybojovat postupový mečbol!

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

3:7
1:3, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 2. J. Svoboda (M. Svoboda, O. Dvořák), 28. Lyszczarczyk (Polák), 48. D. Novák (Polák) – 13. J. Roubal (Pour, Kvasnička), 13. J. Roubal (Eret), 19. Rubner (D. Roubal.), 21. Hanzlík (Kodýtek, Kantner), 36. Kodýtek (Sysel, Kvasnička), 41. Kodýtek (Kantner), 56. D. Roubal (Krásný). Rozhodčí: Vlasák – Tauš, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 130. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

Piráti Chomutov

Pavlát – Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Studený, D. Novák – Lyszczarczyk, J. Svoboda, Lauko, Kulich, M. Svoboda, Polák, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.

Krasanovský – Kačena, Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, J. Roubal, Pour.

Adam Váchal 0 0 0 0 0

Svou první šanci v zápase proměnili domácí Piráti v gól. Jan Svoboda si převzal puk na středu hřišti, proháčkoval se mezi obránci a zakončil s přehledem za záda brankáře. Chomutovu ovšem vedení vydrželo pouze do třinácté minuty. To se totiž dostal ke slovu Josef Roubal jehož bleskový průnik zastavila až branková síť. Pár vteřin na to opět Josef Roubal v přečíslení skóroval a poslal svůj tým do vedení. Plzeňští si vedení drželi a závěrem třetiny navýšili. Marek Rubner využil zmatku před bránou a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Prostřední část zápasu začala gólem Západočechů. Štěpán Hanzlík dorazil puk do brány a Plzeň měla již slušný náskok. Ten snížil svým golem až Alan Lyszczarczyk a vykřesal tak pro Piráty naději. Ti se rvali dál Buchtelovu střelu se štěstím chytil Krasanovský, Dejmkův pokus zastavila až tyč. Radovali se ovšem opět Plzeňští a to zásluhou gólu Petra Kodýtka. I po druhé třetině měli hosté výrazný náskok.

Úvod závěrečné třetiny opět opanovali hosté. A znovu to byl Petr Kodýtek , kdo zvyšoval skóre jen pár vteřin po začátku dvacetiminutovky. Netrvalo dlouho a Piráti si připsali další branku. Daniel Novák krátce po skončení přesilovky dopravil kotouč do brány. Jenže Plzeň si své vedení hájila a několik minut před koncem potvrdil David Roubal vítězství svého týmu. První duel tak patřil Plzeňským.