Mladším dorostencům zbývá udělat poslední krok!

Mladší dorost: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1). Mistrovství republiky je blízko! Mladé pušky dokázaly podruhé v semifinálové sérii vyloupit Chomutov a vedou tak 2:1 na zápasy!

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

2:3p
1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 16. Polák (Hajič), 49. Kulich (Lauko) – 9. Kantner (Kodýtek), 56. Krystl (Rubner), 66. Eret (Rubner). Rozhodčí: Armstark - Tichý, Hrubý. Vyloučení: 5:4, navíc Lyszczarczyk (CHM) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Piráti Chomutov

Pavlát – Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Studený, D. Novák – Polák, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Lauko, Kulich, M. Svoboda, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.

Wolf – Kačena, Nednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, J. Roubal, Pour.

Adam Váchal 0 0 0 0 0

Začátek zápasu přinesl nejdříve velkou šanci domácího Poláka. Po jeho střele zazvonila tyč. Gólový účet zápasu ale otevřela Plzeň, když se trefil Petr Kantner. Netrvalo dlouho a právě Kantner mohl být opět zapsán mezi střelce. Puk po jeho pokusu zazvonil o tyč. Na nepříznivý stav museli Piráti zareagovat. Vše na sebe vzal Tom Polák, který převzal puk ve vlastním pásmu, projel s ním až k bráně soupeře a vyrovnal do té doby nepříznivý stav.

Druhou dvacetiminutovku mohl na úvod ozdobit brankou Dejmek. Pozorný brankář Wolf si ovšem situaci pohlídal pěkným zákrokem. Velkou šanci měl i Rubner, skulinku mezi betony chomutovského brankáře nenašel. Skórovat mohl i Jan Svoboda, jehož taktéž vychytal plzeňský brankář. Následně došlo k situaci, ve které rozhodčí vyloučil domácího Alana Lyszczarczyka na 2+10 minut. Vyloučení vyvolalo bouřlivé reakce v hledišti a vhledem k tomu, že má Lyszczarczyk již jeden desetiminutový trest z dřívějších zápasů, nebude moci dle pravidel zasáhnout do nedělního utkání. V bouřlivé druhé třetině se již stav nezměnil a prostřední část tedy zůstala bezbranková.

Třetí peroda patřila v úvodu domácím. Ti se zásluhou Jaroslava Kulicha dostali do vedení a zápas pro ně vypadal velice nadějně. Plzeňští ovšem zvládli pět minut před koncem odpovědět, když v rychlém protiútoku skóroval David Krystl. Utkání následně dospělo do prodloužení.

Prodloužení začalo opatrnou hrou, teprve po několika minutách se objevili vážnější šance. Jednu z nich likvidoval senzačním zákrokem Pavlát, když se reflexivně vrhl po střele hostujícího útočníka. Nedlouho poté se v situaci dva na jednoho rozhodl pro střelu Petr Eret, který svým gólem určil vítěze třetího semifinálového duelu.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Po utkání v Plzni jsme věděli, že do Chomutova pojedeme na dva zápasy a ten zítřejší pro nás bude rozhodující. Do dnešního duelu jsme šli s přáním zlepšit rozehrávku obránců, cože se nám doma nedařilo. Po celý zápas jsme se snažili, aby si zahráli všichni hráči, což se povedlo. Myslím si, že jsme od půlky duelu byli lepší, podařilo se nám srovnat na 2:2 a v prodloužení jsme svou převahu potvrdili.