PLZ - VIT 3:2

PLZ - VIT 3:2 - Plzeň po vyrovnaném duelu bere všechny body!

Plzeň - V ČEZ Aréně se v páteční podvečer utkaly dva trápící se týmy, Škodovka na svém ledě přivítala tým HC Víktovice Steel. Duel byl velice vyrovnaný, Plzeňští, v sestavě s osvobozeným Ryanem Hollwegem, předváděli srdnatý výkon, ale ani hosté se nenechali zahanbit a o svou kůži vytrvale bojovali až do poslední minuty. Indiáni nakonec zvítězili, výhru trefil čtyři minuty před koncem zápasu parádní střelou útočník Tomáš Divíšek!

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:2
0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 26. Mozík (Simon, Dvořák), 32. Simon (Pletka), 56. Divíšek (Kratěna, Mozík) – 29. Roman (Zíb, Svačina), 50. Húževka (Szturc). Rozhodčí: Pešina, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 4379. Střely na branku: 23:24. Zblokované střely: 10:12. Hity: 15:15. Vhazování: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Mensator (Machovský) – Moravčík, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – Pletka, Divíšek, Kratěna (C) – Kubalík, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Schleiss, Simon, Indrák – J. Sýkora

HC Vítkovice Ridera

Šindelář (Dolejš) – Kovář, Zíb, Klok, Čerešňák, Pastor, Šenkeřík, Štencel – Svačina (A), Roman (C), Huna – Němec, Hlinka, Vandas – Zdráhal, Húževka (A), Tomi – Szturc, Kolouch, Šedivý – Kucsera

Tomáš Sýkora 0 0 0 0 0

Hned poté, co se Ryan Hollweg vrátil do sestavy plzeňských indiánů, ukázal, čím je svému týmu prospěšný. Po čtvrtminutě na něho byl pískán faul a domácí si mohli zahrát přesilovou hru. Ta sice pomohla modrobílým dostat se do tempa, ale v úvodní branku nevedla. Stejně však dopadli i hosté, když na trestnou lavici usedl kapitán Kratěna. V první velké příležitosti se tak ocitl až v 9. minutě Balej, který v dobré pozici zamířil jen o chlup mimo tři tyče. Na druhé straně se vytáhl Mensator v brance domácích, který nastoupil do prvního duelu, proti Hlinkově šanci. Bezbranková a chvílemi nepohledná první třetina byla jen dokumentem o tom, jak se oba týmy zatím v sezóně trápí.

V té druhé byli opět aktivnější domácí, kteří moc chtěli odčinit prohru z Pardubic. Poté, co přečkali další neproměněnou šanci výborně hrajícího Hlinky, sami udeřili. Vojtěch Mozík se ve 26. minutě propracoval k odraženému puku a propálil Šindeláře. - 1:0. Domácí se ale neradovali příliš dlouho. O minutu a půl nato bylo znovu srovnáno. V přesilové hře nechali indiáni svého soupeře kombinovat a byli za to potrestáni. Ondřej Roman dostal nabito od Lukáše Zíba a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. - 1:1 Indiáni odpověděli stejnou mincí – skórovali rovněž v přesilovce. Václav Pletka před brankou přikopl puk Dominiku Simonovi, který se trefil poprvé v sezóně a poslal indiány do vedení 2:1. Tento stav vydržel i po Kratěnově vyložené příležitosti vz 36. minuty.

Jenže drama pokračovalo. Vítkovice se dostaly znovu na body, když využily druhou přesilovku. Szturc vyhrál vhazování přímo na hůl Petera Húževky - 2:2:. Vzápětí mohl odpovědět opět Simon, jenže jeho backhandovou kličku Šindelář bravurně vystihl. Když poté v dobrých šancích nechali Jeřábek a na druhé straně Šedivý vyniknout gólmany, na mysl všech fanoušků v ČEZ Aréně se pomalu začalo vkrádat prodloužení. Tomu ale důrazné ne vystavil Tomáš Divíšek, který ukázkově vymetl šibenici vítkovické branky. - 3:2 Přestože v poslední minutě hosté pokoušeli štěstí v šesti mužích v poli, na body nedosáhli. Indiáni si tak připsali důležité tři body.

Michal Straka (HC Škoda Plzně): „Viděli jsme vyrovnané utkání, ve kterém obě mužstva chtěla ukončit svou sérii nepovedených výsledků. Zápasu by asi slušela remíza, ale nakonec jsme to naklonili na naši stranu v přesilovce čtyři minuty před koncem. Jsme samozřejmě rádi, protože je to pro nás důležité vítězství.“

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): „Opravdu jsme už potřebovali bodovat, ale to se nám nepovedlo. Nakonec rozhodla chyba našeho hráče pět minut před koncem. Mrzí nás to, protože jsme sahali po bodu. Musíme se ale soustředit, abychom v neděli bojovali o jiné body.“