Junioři vstoupili do sezóny pravou nohou!

Junioři: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Již v polovině srpna odšpuntovali junioři novou extraligovou sezónu. Cestu za obhajobou loňských medailových pozic načal nejlepším možným způsobem již v páté minutě Beneš, další dvě branky přidal Přikryl a nakonec celý tým dokráčel k úspěšnému startu.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

1:3
0:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 53. Chroboček – 5. Beneš (Jakubec), 35. Přikryl (Holý), 50. Přikryl (Michel, Kepka). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 198. Střely na branku: 44:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Oceláři Třinec

Svoboda (Dudáček) – Pisarik, Heider, Zahradníček, Roman, Pěnčík, Chroboček, Stránský, Cienciala A. – Cienciala D., Růžička, Franek, Kofroň, Jaroš, Kovařčík O., Kovařčík M., Bednář, Christov, Severa, Fejko, Petrák.

Pacl (Štekr) – Houfek, Walter, Rajal, Holý, Hanus, Kubík, Šmíd – Kepka, Přikryl, Michel, Petráš, Kristl, Polata, Vlček, Tulačka, Švarc, Opava, Beneš, Jakubec, Čadek.

Jan Walter 0 0 0 0 2

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté a za svou aktivitu byli odměněni gólem v páté minutě, kdy se ocitl před brankou osamocený Martin Beneš a po přihrávce Jakubce poslal puk za záda Svobody. Ve třinácté minutě si první větší příležitost vypracovali také Oceláři, střela Ondřeje Kovařčíka ale skončila na boční síti, pokus Romana pouze prosvištěl nad branou. Do konce úvodní dvacetiminutovky už si ani jeden ze soupeřů gólovou příležitost nevypracoval a do kabin tak odcházeli hosté s jednobrankovým náskokem.

Druhou periodu uvedli začali o něco lépe domácí hráči, měli však problém s přesností přihrávek. Ke dvěma střelám se dostal Jaroš, ani jeden z pokusů ale nevedl k vyrovnání. Dále následovalo ještě několik střel z holí domácích, všechny ale opět postrádaly přesnost. Blízko k vyrovnávací brance byl pak Ondřej Kovařčík, odkrytou část branky ale přestřelil. A potvrdilo se pravidlo Nedáš, dostaneš. V přesilové hře na modré čáře napřáhl Holý, do jeho střely vložil hůl Roman Přikryl a puk skončil těsně za brankovou čárou. Navýšit vedení svého týmu mohl ze samostatného úniku Kristl, Svobodu v brance domácích ale nepřelstil. Naopak na druhé straně mohl snížit Růžička, nahrávku Davida Ciencialy přes brankoviště ale promáchl.

Do závěrečné třetiny tak Plzeňští vstupovali již s dvoubrankovým vedením. Snížit na rozdíl jediné branky mohl brzo David Cienciala, před kterým byla odkrytá skoro celá branka, se střelou ale příliš dlouho váhal. Udeřilo tak opět na druhé straně. Po kombinaci s Michelem poslal puk do třinecké branky Roman Přikryl. Oceláři se pak přece jen dočkali snížení po prudké střele Davida Chrobočka od modré čáry. V posledních minutách utkání pak došlo ještě k několika potyčkám a vyloučením, na konečném skóre už se ale nic neměnilo.