Junioři na ledě mistrovského Chomutova nebodovali

Junioři: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:4 (2:2, 1:1, 2:1). Slibně rozehrané utkání plzeňské naděje nedotáhly do vítězného konce a přišly tak o post lídra v juniorské tabulce.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:4
2:2, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 15. Šulák (Šťovíček), 18. Wágner (Šťovíček), 35. Tejnor (D. Kaše, O. Kaše), 43. Veselý (P. Macháček, Černý), 45. Šťovíček (D. Kaše, O. Kaše) – 4. Polata (Kristl), 8. Kubík, 31. Michel (Suchý, Walter), 56. Polata (Houfek, Holý). Rozhodčí: Petružálek – Hynčica, Kilián. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 45:18. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.

Piráti Chomutov

Danylec – Meliško, Ringler, Hierman, Šulák, Dubeň, Szathmáry, Černý, Tejnor, Procházka – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, R. Veselý, Kämpf, O. Kaše, P. Macháček, D. Kaše, Strunz, Chrpa

Pacl – Polívka, Kubík, Šmíd, Walter, Holý, Houfek, Rajal – Jakubec, Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Polata, Michel, Čadek, Suchý, Tulačka, Krliš, Kepka

Jan Walter 0 1 1 1 2

Hned v čase 3:22 využili hosté přesilovou hru. Když se dorážkou prosadil Matěj POLATY, který vstřelil úvodní branku - 0:1. V osmé minutě v oslabení vyhodil kotouč Matyáš KUBÍK, jehož pokus skončil na výstroji Danylce, který si kotouč hodil do brány - 0:2. Téměř v polovině první periody naskočil z trestné levice Michel, jemuž v poslední moment vypíchl černou gumu Szathmáry.

Na konci čtrnácté minuty nahodil puk na branku Tejnor, jehož pokus Pacl vyrazil jen ke Kämpfovi. Ten následnou dorážku namířil nad plzeňskou klec. V čase 14:23 vyhrál Šťovíček buly na Libora ŠULÁKA, jehož rána se zastavila až v hostující síti - 1:2. O tři minuty později domácí vyrovnali stav zápasu. Střelu Šťovíčka vyrazil Pacl pouze na hůl Františka WÁGNERA, jenž ho poslal mezi tři tyče - 2:2.

Hned v úvodu druhého dějství vjel po pravém křídle do útočné třetiny David Michel, který bekhendovým blafákem zakončil pod horní tyčku chomutovské branky - 2:3. Ve čtyřiatřicáté minutě trefil Chrpa z mezikruží pravou tyč klece. O minutu později bylo opět srovnáno. Střelu Davida Kašeho vyrazil Pacl jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval Dominik TEJNOR - 3:3.

Ve dvaačtyřicáté minutě vystřelil Šťovíček, jehož ránu lehce škrtnul obránce a černa guma skončila na brankové konstrukci. V čase 42:08 dostal puk do jízdy Radek VESELÝ, který nic nevymýšlel a rychlou střelou švihem trefil horní růžek - 4:3. O dvě minuty později přidali Piráti další branku.! Pasem přes šířku kluziště našel David Kaše Martina ŠŤOVÍČKA, jenž vsítil pátý gól - 5:3.

V osmačtyřicáté minutě bylo nařízené trestné střílení, které neproměnil domácí obránce Černý. V čase 55:33 vsítil poslední branku utkání Matěj POLATA, který tečoval prudkou střelu spoluhráče - 5:4. Při závěrečné power-play už gól nepadl, a tak body zůstávají na severu Čech.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že nás čeká složitý zápas, protože Plzeň se pohybuje v popředí tabulky. Jsem rádi, že nám mohli pomoct hráči z A-týmů Chomutova i Kadaně. Začali jsme podle mého docela dobře, bohužel jsme brzy inkasovali po chybě a potom jsme dostali hodně smolný druhý gól, který jsme si do branky srazili sami. I přesto jsem věřil, že utkání otočíme, protože kluci byli nastartovaní. Do konce první třetiny jsem vyrovnali a měli jsme střeleckou převahu, takže jsem věřil, že uspějeme. Těší nás, že se nám to povedlo.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Myslím, že k vidění bylo kvalitní utkání, které jsme prohráli vinou velmi špatně sehraných přesilovek. Chomutov nám v nich nedal skoro žádnou šanci a my v nich tím pádem nebyli nebezpeční. Bohužel jsme brzy po začátku třetí třetiny inkasovali, což byl asi klíčový moment zápasu. Vedení 2:0 bylo trochu šťastné, přesto nás mrzí, že jsme si ze zápasu neodnesli nějaký ten bodík.“