Skvělá jízda staršího dorostu nadále pokračuje!

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Mladí indiáni dovedli velmi bojovné utkání proti chomutovským Pirátům do vítězného konce a nadále se tak mohou pyšnit stoprocentním bodovým ziskem po třech odehraných kolech.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

4:1
2:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Rubner (Kantner, Kodýtek), 24. Kantner (Stráský, Rubner), 36. Kantner (Kaňák, Rubner), 48. Stráský (Kantner, Kaňák) – 43. Svoboda. Rozhodčí: Valenta – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zeman (Krasanovský) – Kaňák, Pokorný, Sedláček, Ivanič, Čechura, Váchal, Kačena – Hajšman, Vavřička, Stráský – Rubner, Kodýtek, Kantner – Kučera, Roubal, Hanzlík – Krysl, Krásný

Piráti Chomutov

Zvědělík (Strejc) – Běhula, Hajič, Hlaváček, Novák, Gröger, Lidák, Muchka – Adámek, Palička, Rohla – Svoboda, Polák, Tůma – Dejmek, Kulich, Toman – Jindra, Šilar

Jakub Vavřička 0 0 0 0 0

Začátek utkání byl od obou mužstev poměrně opatrný. Postupem času to ale byli Plzeňští, kteří začínali mít více ze hry a stupňovali svůj tlak. Jejich aktivita vyústila v 11. minutě duelu, kdy se indiáni dočkali vedoucí branky. Marek Rubner stál na správném místě a bez potíží tak doklepl do branky odražený kotouč od chomutovského gólmana Zvědělíka. Indiáni se po vstřeleném gólu tlačili nadále dopředu, ale v první části již obrana Pirátů dokázala jejich nájezdům odolat.

Do druhé třetiny vstoupili indiáni na výbornou a po vyloučení hostujícího Martina Muchka navýšili svůj náskok. První závar před svoji svatyní ještě gólman Zvědělík vyřešil, ale na přesnou kombinaci Plzeňanů zakončenou přesnou ranou Matyáše Kantnera byl krátký.

Hlavní rozhodčí Valenta nechal v druhé periodě hře velký spád, a tak se postupem času začali objevovat velmi tvrdé zákroky, které byly již někdy za přípustnou hranicí. Vše vyvrcholilo hromadnou šarvátkou, kterou už sudí musel vyřešit rozdáním trestů. Ještě předtím ale mohla Plzeň přidat třetí zářez na pažbu. Obránce Kaňák dostal prostor a napřáhl od modré, jeho tvrdá rána se zastavila až na spojnici břevna a tyče chomutovské svatyně.

Indiáni se ale nakonec třetí branky těsně před koncem druhé části dočkali. Znovu pěknou kombinaci svého týmu v přesilovce zakončil přízemní ranou plzeňský útočník Matyáš Kaňák. Po čtyřiceti minutách hry tak byl stav utkání 3:0 pro domácí.

Jiskřičku naděje pro Piráty vykřesal po pauze Matyáš Svoboda, jenž brilantně zakončil svůj samostatný únik. Chomutov se následně nadechl k větší aktivitě a zatlačil domácí tým. Indiánům se ale po zásluze Jiřího Stráského povedlo opět odskočit na rozdíl tří branek. Poté si domácí již své vítězství s přehledem pohlídali.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Já si myslím, že jsme viděli velmi pěkné utkání. Chomutov je velmi silný soupeře, který má velmi dobré individuality. My jsme ale měli podle mě v utkání lepší pohyb a kluci pracovali po celých šedesát minut přesně tak, jak měli. Dařilo se nám i v přesilovkách, z kterých jsme dali dvě branky. Štěstí také stálo v tomto duelu na naší straně.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Z naší strany to nebylo úplně ono. Při rozcvičce se nám zranil jeden hráč, další hned při prvním střídání a třetí na začátku druhé části. Utkání nás tak trochu zdecimovalo. Neměli jsme tak takovou sílu. Chtěl bych pogratulovat k vítězství domácím a myslím si, že jsme na ně dnes opravdu neměli.