V derby byli úspěšnější hosté

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (2:2, 0:3, 0:0). V Plzni se dnes hrálo derby, indiáni přivítali svého velkého rivala - tým HC Energie Karlovy Vary. Utkání bylo od začátku vyrovnané, ale ve druhé třetině měli více ze hry hosté, prostřední část vyhráli 0:3 a v podstatě rozhodli o dalším vývoji utkání, které si už nenechali vzít a nakonec zvítězili 2:5.

7.kolo , pá 26.9.2014
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
2:5
2:2, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Hajšman (Stráský), 17. Kodýtek – 6. Trapl (Čejka), 9. Trapl (Čejka), 22. Davídek (Trapl, Janata), 36. Slabý, 37. Chodounský. Rozhodčí: Sýkora - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
HC Plzeň 1929 Zeman (Krasanovský) – Kaňák "C", Čechura, Sysel, Pokorný, Sedláček, Váchal, Kačena – Vracovský, Kokoška, Stráský "A", Rubner, Kodýtek "A", Kantner, Hajšman, Roubal, Kučera, Krystl, Hanzlík, Krásný
HC Energie Karlovy Vary Kuchař (Špírek) – Pajk, Havlík, Vodička "A", Vápeník, Pátek, Beer – Pastyřík, Janata "A", Horký, Čejka "C", Davídek, Trapl, Slabý, Prachař, Hauzr, Chodounský, Kurfürst

Komentář

V první třetině dnešního derby byl k vidění velice zajímavý hokej. Domácí se od úvodu tlačili do zakončení, ale byl to naopak hosté, kteří se dostali do vedení. Kapitán Karlových Varů Michael Čejka zavezl puk do plzeňského pásma, předal ho Martinu Traplovi, který krásnou střelou překonal domácího gólmana Zemana. Pro domácí to byla studená sprcha, protože od začátku byli aktivnější.

Indiánům se poté naskytla výhoda přesilové hry, kterou využil Martin Hajšman. Domácí útočník se udržel na brankovišti a dorazil puk za bezmocného Kuchaře. Karlovarští se však nevzdali a o pouhou minutu později vrátili vedení zpět na svou stranu. Akce jako před kopírák, Čejka přihrával a Martin Trapl překonal Zemana podruhé, tentokrát střelou pod ruku.Hostující hráč poté vhodil hůl na led, když se domácí hrnuli do útoku. Rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení, které perfektně proměnil Petr Kodýtek a vyrovnal na 2:2.

Druhou třetinu ovládli jednoznačně hosté, kteří sice stříleli méně než domácí, ale vstřelili tři branky, domácí naopak ani jednu. Hned ve druhé minutě prostřední části se prosadil pěknou střelou Milan Davídek a vrátil hostům vedení. O chvíli později to s indiány vypadalo ještě hůř, protože v rozmezí jedné minuty dvakrát inkasovali. Nejprve se prosadil Martin Slabý, který kategoricky patří do mladšího dorostu a Karlovým Varům vypomáhá. O pár sekund později se hosté opět natlačili před Zemana a páté branky dosáhl Tomáš Chodounský. Na Adama Zemana to už bylo příliš a přepustil své místo v bráně Filipu Krasanovskému.

Závěrečná se dohrávala už spíše jen z povinnosti, domácí svého soupeře sice přestříleli, ale skvěle chtytající gólman Kuchař plzeňským mladíkům skórovat nedovolil. Indiáni měli k dispozici řadu přesilových her, ale žádnou se jim nepodařilo využít a v dnešním derby prohráli s Karlovými Vary o tři branky.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): V první řadě chci pogratulovat soupeři, předvedli obrovsky bojovný výkon a dnes jim to přineslo tři body. V ničem nepolevili a dělali přesně to, co měli, předvedli týmový výkon, neměli žádnou individualitu. My jsme dnes hráli naivně, často jako sobci, někteří hráči neukázali to, co v nich je a pokud nezačneme hrát, jak máme, jak to trénujeme, tak to budeme mít hodně těžké. Dělali jsme chyby a Vary je hned potrestaly, opět byl soupeř produktivnější, jako v předchozích zápasech a právě v produktivitě se musíme zlepšit.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Na utkání jsme se připravovali tak, že musíme předvést perfektní defenzivní práci, což se nám povedlo díky hraniční obětavosti a skvělému brankáři Kuchařovi. Na naše poměry se nám dařilo i v koncovce, měli jsme i štěstí, když brankáři prošlo několik lacinějších gólů. První polovina zápasu pro nás byl dobrý trénink hry v oslabení, domácí mají přesilovky skvěle sehrané a jsou v nich velice nebezpeční. Třetí třetinu jsme chtěli v klidu bránit střední pásmo a hrát dobře dozadu, což se nám podařilo.

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - SOB 19:7

Šesťákům visela ve vzduchu kulatá dvacítka!

Z8: PLZ - SOB 13:2

Osmáci i potřetí v lize nadělovali!

Ohlasy 2. kolo

Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček