Starší dorost nadělil Pirátům sedm branek!

Starší dorost: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 0:7 (0:4, 0:2, 0:1). Mladí indiáni uspěli i ve svém druhém víkendovém utkání suverénním způsobem. Na ledě Chomutova nedovolili domácím vůbec nic a s chutí si zastříleli.

10.kolo , so 4.10.2014
Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929
0:7
0:4, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Pokorný (Kokoška, Kantner), 4. Kokoška (Pokorný), 5. Stránský (Kodýtek, Vracovský), 19. Kodýtek (Vracovský, Kaňák), 28. Kokoška (Kantner), 40. Kokoška (Kantner), 46. Stráský (Kodýtek, Kvasnička). Rozhodčí: Petružálek – Schopf, Tichý. Vyloučení: 4:3. Využití: ¨0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 23:44. Průběh utkání: 0:7.
Piráti Chomutov Zvědělík (5. Strejc) – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Hajič, Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Dejmek, Šilár, Adámek
HC Plzeň 1929 Zeman (Krasanovský) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský

Komentář

Zvýšené sebevědomí hostům hodně slušelo, protože již od začátku ovládali každý centimetr ledu. Úvod hovoří za vše. Už ve třetí minutě otevřel účet JAKUB POKORNÝ, o minutu později pojišťoval FILIP KOKOŠKA a v páté minutě už zvyšoval na 3:0 pro indiány JIŘÍ STRÁSKÝ. Po tomto gólu své brankoviště opustil Robin Zvědělík a nahradil ho Alex Strejc. Tři góly, během tří minut - takhle je to jednoduché. Piráti především v úvodních vteřinách naprosto nestačili, ani v budoucích minutách však nedošlo k markantnímu zlepšení. Alex Strejc sice dlouho odolával tlaku Indiánů, ale v 19. minutě přišla další branka. Zasloužil se o to PETR KODÝTEK.

Druhá třetina obraz hry příliš nezměnila. Hosté měli stále navrch a Adam Zeman neměl v plzeňském brankovišti příliš práce. Naopak Strejc v osmadvacáté minutě kapituloval znovu, když nedorozumění obránců vyvrcholilo obrovskou šancí pro FILIPA KOKOŠKU, který sám před bezmocným gólmanem domácích nezazmatkoval. Piráti prohrávali již o pět gólů, a to už zavánělo debaklem, jenže to ještě nebylo všechno. 40. minuta a FILIP KOKOŠKA mohl slavit hattrick.

Začátek poslední periody naznačoval, že Piráti i přes ošklivé skóre ještě nic nebalí a snažili se alespoň snížit. To však netrvalo dlouho a Plzeň si pohodlně kráčela k výhře. Navíc ještě přidala jeden gól navíc. V 46. minutě si JIŘÍ STRÁSKÝ našel dobrou pozici v mezikruží a svou střelou zápěstím propálil frustrovaného Alexe Strejce. Už se nekonal žádný velký tlak, ale Piráti rozhodně neměli na rozjetí nějaké akce klid. Hosté si již zbytek zápasu bez problémů pohlídali.


Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Chomutov): Byla to jedna velká tragédie. Počínaje rozcvičkou k tomu hráči přistoupili, jako k nějakému přáteláku. Musíme se nad tím zamyslet a vyvodit důsledky, protože takhle si to rozhodně nepředstavujeme.

Ladislav Čihák (Plzeň): Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Předtím jsme měli čtyři porážky v řadě, přišly zranění a kádr jsme neměli úplný. Ale doma s Kladnem jsme odehráli výborné utkání, to samé tady. Hráči na sto procent plnili to, co přesně mají a chtěli hrát. Nikdo z našeho systému neuhnul ani o centimetr. Podle mě jsme měli i lepší pohyb a to rozhodlo. Sezóna stále běží a musíme na sobě pracovat. Ale věřím, že to nějak zvládneme.

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - SOB 19:7

Šesťákům visela ve vzduchu kulatá dvacítka!

Z8: PLZ - SOB 13:2

Osmáci i potřetí v lize nadělovali!

Ohlasy 2. kolo

Musím pracovat i dál a potvrzovat své výkony, říká premiérový střelec David Jiříček