Starší dorost po skvělém závěru vyloupil Slavii

Starší dorost: HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 2:4 (0:1, 1:0, 1:3). Plzeňští dlouhou dobu hráli se Slávií vyrovnanou partii. Změna přišla až na konci třetí části, kdy se indiáni zmohli k náporu a dvěma brankami uzemnili svého protivníka.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

2:4
0:1, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 31. Kolář (Šteiner, Zderadička), 48. Vildumetz – 11. Kaňák (Krystl, Hajšman), 51. Rubner (Kantner, Kokoška), 56. Kokoška (Rubner, Kvasnička), 58. Hajšman (Pokorný, Kodýtek) Rozhodčí: Chmel – Marek, Doležal. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Slavia Praha

Šorf – Zderadička, D. Krásný, Bušek, Hejda, Šmíd, Valík, Kovář – Hradil, Patočka, Vildumetz, Šteiner, Heldák, Fiala, Matějka, Kolář, Mušo, Mareček, Kohút, Šmerha.

Zeman – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček – Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, M. Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stránský.

Tomáš Vracovský 0 0 0 1 0

Utkání začalo v rychlém tempu. Jako první se pokoušeli ohrozit Šorfovu klec hokejisté z Plzně. První vyloučení zápasu přišlo ve druhé minutě na straně Západočechů. Od začátku byl v zápase aktivní slávistický bek Zderadička, který si v této přesilové hře připsal hned několik pokusů. A byl to opět on, kdo se ocitl v první velké šanci zápasu. Běžela osmá minuta, když po pokusu tohoto zadáka zazvonila tyč Zemanovy klece.

Na rozdíl od domácích, Plzenští svoji první větší možnost využili, po akci dva na jednoho se ocitl u kotouče Lukáš Kaňák a dopravil kotouč za Šorfova záda. Zbytek úvodního dějství se již odehrával v menším nasazení než jeho úvod a nakonec jsme tedy viděli jednu branku.

Ve druhé periodě se jako první ocitli v šanci na vyrovnání červenobílí, když Kolář po vyjetí z trestné lavice ujel plzeňským obráncům. Proti vyrovnání však byla lapačka gólmana hostí Zemana. Na druhé straně byl v té době agilní Vracovský. Nejprve pálil z pravé strany, na podruhé se pokoušel přes obránce propálit Šorfa. Ten neměl moc dobrý výhled, nakonec však svůj tým podržel jistým zákrokem.

Vyrovnání se diváci dočkali v polovině zápasu. Zderadička vypálil od modré a před brankou jeho střelu tečoval Jan Kolář a stal se autorem vyrovnávací branky. Po vyrovnávací brance přila série vyloučení, při jedné přesilovek si sešívaní vybojovali drtivý tlak, ten se jim však v gól přetavit nepovedlo. Za zmínku také stojí na první pohled nevinné nahození od Kaňáka, po kterém nakonec musel zasahovat Šorf.

Třetí třetina začala lépe pro Západočechy, když se ve velký šanci ocitl tváří v tvář Šorfovi Kantner, domácí gólman mu však skórovat nedovolil. Ve 47. minutě se radovali sešívaní, Tomáš Vildumetz nahodil kotouč na brankoviště, ve kterém došlo k nedorozumění, a obránce hostů si srazil kotouč do vlastní branky. O čtyři minuty později však Plzenští srovnali krok. Marek Rubner dostal přihrávku zpoza branky a z ideální pozice se nemýlil.

Ještě hůře bylo pro domácí v 55. minutě Rubner, tentokrát v roli asistenta poslal kotouč přesně na Filipa Kokošku jehož pokus překvapivě prošel do branky. Ten samý hráč se o chvíli později řítil sám na Šorfa, a při úniku byl faulován. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Definitivní podobu výsledku ustanovil v 58. minutě Martin Hajšman

Indiáni se tak stali prvním týmem, který letos dokázal porazit rozjeté slávisty.