Starší dorostenci vyloupili Litvínov

Starší dorost: HC Litvínov - HC Plzeň 1929 1:4 (0:3, 0:0, 1:1). Skvělá první třetina poslala plzeňské indiány do sedla. Ve zbytku utkání si ji Plzeň své vedení bez potíží pohlídala.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

1:4
0:3, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 42. Drašar (Brzek) – 8. Kokoška (Kantner), 18. Kokoška (Kantner), 20. Kokoška, 59. Kaňák. Rozhodčí: Fraňo, Battěk – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 20:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Litvínov

Sklíba (Kovařík) – Balász, Brejžek, Macháč, Šíp, Kučera M., Urbánek, Brzek "C", Březák – Klika, Chmelař, Vébr, Drašar, Jícha "A", Reichel, Bečvář, Havelka, Leitner, Bárdoš "A".

Zeman (Krasanovský) – Ivanič, Kvasnička, Váchal, Kaňák "C", Sysel, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera T., Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Úvod utkání neukázal kdo bude lepší, protože bylo plno šancí na obou stranách. V sedmé minutě se hostující hráči nahromadili u branky Litvínova a poprvé se podařilo propasírovat puk za záda Šimona Sklíby Filipu Kokoškovi. Vedoucím gólem nabudil svůj tým a dalších pět minut Plzeňští posílali na Sklíbu jednu střelu za druhou. Šanci na druhé straně měl Drašar, ale jeho tvrdou střelu vyrazil Zeman mimo svou branku. V 18. a 20. minutě poslal další dva přesné projektily až do branky domácích opět aktivní Filip Kokoška, tím si po dvaceti minutách připsal hattrick a svému týmu zajistil vedení 0:3.

Ve druhé třetině ani jeden z týmů branku nepřidal. Oproti první periodě, kde se žádný z týmů přesilové hry nedočkal se ve druhé třetině několikrát vylučovalo. Domácí si zahráli v oslabení čtyřikrát. Aktivnějším týmem byli po celou druhou třetinu Plzeňští.

V úvodu třetí periody se hrálo 4 na 4. Litvínov měl poté výhodu necelé minuty v přesilové hře, které dokázal střelou nad beton Zemana využít David Drašar a domácímu týmu tak vykřesal jiskru naděje. Několik dalších šancí, které si domácí vytvořili už nedokázali ani jednu z nich proměnit. Mnohem aktivnější byla opět Plzeň a potvrdila to i tlakem na samém konci zápasu. V 59. minutě došťouchl puk do brány Lukáš Kaňák a potvrdil tím výhru Plzně na ledě Litvínova.

Výsledkem 1:4 skončilo utkání, kde byl značně lepším tým Plzně. Zaslouženě si tak hosté odvezli 3 body a oplatili tak chemikům porážku z osmého kola.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Dostali jsme lekci z hokeje. Absolutně v ničem jsme na soupeře neměli. Hráči neplní to, o čem se bavíme a co trénujeme. Dnes tam nebylo vůbec nic, za co by jsme si zasloužili body. Soupeř hrál výborně, byla radost se na něj koukat.

Vladimír Vimr (HC Plzeň 1929): Povedla se nám první třetina, kde jsme dali tři góly. Sice měl Litvínov také šance, ale nedokázal je proměnit, my ano a to dokonce třikrát. Potom jsme si už věřili. Ve třetí třetině se to trochu zkomplikovalo, když nám dali gól na 1:3, ale už se nám to povedlo udržet.