Starší dorost si hravě poradil s Litvínovem

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Severočechům se sice podařilo ve druhé části zdramatizoval průběh zápasu, ale indiáni opět zabrali na plné obrátky a dvěma brankami ve třetí třetině uzemnili nápor soupeře.

HC Plzeň 1929 - HC Litvínov

4:1
1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 11. Krásný (Hajšman), 30. Kaňák (Vracovský), 48. Kodýtek (Kaňák, Váchal), 56. Kučera (Sysel, Hanzlík) – 34. Bárdoš (Bečvář). Rozhodčí: Šmíd – Černý, Rubáš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 26:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Zeman (Krasanovský) – Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Ivanič, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík

HC Litvínov

Sklíba (Havlík) – Brejžek, Najman, Kučera, Urbánek, Brzek, Břežák – Klika, Chmelař, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvář, Havelka, Reichel, Bardoš

Tomáš Vracovský 0 1 1 0 2

Indiáni byli hned od začátku aktivnějším týmem na ledové ploše. Přihlížející fanoušci přesto příliš gólových příležitostí v první části neviděli. Jediný gól v první části pro Plzeň zařídil Matěj Krásný, jenž se prosadil po přesném pasu od Martina Hajšmana před branku. Litvínov příliš často neohrozil. Jedinou vážnější příležitost si vypracoval Bečvář, který ale z blízkosti brankáře Zemana nepřekonal.

Druhá část pokračovala opět v režii Západočechů. Sám na gólmana Sklíbu se řítil v oslabení Vracovský, nicméně neuspěl. Při následné přesilovce to ale již Plzeňským vyšlo. Lukáš Kaňák byl před brankou dostatečně důrazný a doklepl do sítě volný kotouč.

Druhá inkasovaná branka Litvínovské nabudila ke zvýšení aktivity. Výsledkem byla velká šance Bárdoše, kterou s vypětím všech sil brankář Zeman zneškodnil. Nakonec se přece jen hosté snížení dočkali. Bekhendový pokus Bečváře byl sice ještě neúspěšný, ale dorážka Jana Bardoše do sítě už doputovala. V závěru periody mohl docílit snížení Urbánek, Plzeň ale zachránil svoji vyrážečkou brankář Zeman.

Severočeši vstoupili do další periody odhodlaně a hnali se za vyrovnáním. Domácím se podařilo nicméně úvodní tlak soupeře přečkat, navíc brzy na to sami udeřili. Petr Kodýtek si výborně našel místo za obranou soupeře, kam dostal milimetrový pas od Lukáše Kaňáka. Plzeňský útočník následně své sólo na gólmana Sklíbu zakončil pěkným blafákem. Pět minut před koncem třetiny ujel i Tomáš Kučera, který svůj nájezd zakončil podobně jako spoluhráč předtím a zpečetil vítězství Plzně.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Vítězství si ceníme. První třetinu jsme se trápili, ale ve druhé se nám podařilo zvýšit pohyb. Trošku jsme také zpřesnili přihrávky, i když s tím jsme nadále nespokojení. Ten zápas jsme zvedli především tím pohybem. Přestali jsme také tahat kotouče, zlepšili rozehrávku a vstřelili góly.

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Do zápasu jsme nevstoupili příliš šťastně. Měli jsme tam sice nějaké příležitosti, ale ty jsme nedokázali proměnit. Plzeň nám dala dva góly, druhý z přesilovky. Nám se podařilo snížit, ale bohužel náš tlak, který jsme poté vyvinuli, nevyústil v nějakou branku. Poté jsme po individuální chybě dostali třetí branku a zápas byl prakticky rozhodnutý. Jsem rád, že jsme ve třetí třetině zlepšili naši hru a dostávali se do šancí. Achillovou patou naší hry ale je, že šance neproměňujeme. Musíme se připravit dobře na další utkání.