Mladší dorost prohrál s Hradcem a je nadále druhý

Mladší dorost: Královští Lvi Hradec Králové - HC Plzeň 1929 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Souboj o první místo tabulky ovládli domácí Královští Lvi, kteří si průběh utkání v poklidu pohlídali a Plzni nedovolili vstřelit ani jednu branku.

Mountfield Hradec Králové - HC Plzeň 1929

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Pažourek (Šalda, Pohl), 34. Pohl, 53. Jirásek (Štohanzl). Rozhodčí: Svoboda – Pechánek, Karlík. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. Diváci: 93. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 3:0.

Mountfield Hradec Králové

Vomáčka – Lelek, Voňka, Pohl, Krištof, Muška, Gaspar, Šalda, Jonáš – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Hašek, Martinec, Maršík, Síla.

R. Červenka – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán, Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Erhart, Roubal, Váňa.

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

Začátek utkání přinesl poměrně vyrovnanou partii. Hrálo se stylem nahoru – dolů, a šance tak byly k vidění na obou stranách. Když největší možnosti obou celků v podání Jakubce a Roubala zůstaly nevyužity, převzali otěže domácí a začali se více tlačit do brány.

Následovaly další slibné pokusy, které neskončily brankou. Štohanzl dvakrát v krátkém časovém sledu nastřelil hostujícího brankáře Červenku a pokaždé se další hradecký hráč dostal k dorážce. Nicméně Červenka vytáhl ze svého repertoáru dva výborné zákroky a nechal Sílu i Haška dál o hladu.

Střeleckou smůlu prolomil při hře v přesilovce až ve 14. minutě Kryštof Pažourek, který tečoval tvrdý projektil z hole Šaldy za záda bezmocného Červenky – 1:0. Hradec Králové tak šel do vedení a po první třetině se mu dýchalo lépe.

Druhá část zápasu nabídla přehlídku střelecké nemohoucnosti Královských lvů, ale lépe řečeno výborných zákroků hostujícího brankáře Červenky. To šlo ruku v ruce s přesilovými hrami, neboť jich bylo k vidění hned osm.

Přesto však třetinu začali lépe hosté. To když Váňa tečoval kotouč před brankovištěm Vomáčky a puk jen těsně minul levou tyčku jeho branky. Pak ale hrozili spíše Východočeši. Ve vyložených pozicích se postupem času objevovali Gaspar, Jirásek, Maršík a hned tři tutovky měl Dvořák. Jenže brankář indiánů Červenka tasil jeden bravurní zákrok za druhým.

Ovšem tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ve 34. minutě utkání prolomil smůlu v zakončení Mikuláš Pohl. Ten se blýskl povedenou individuální akcí, kterou zakončil z těsné blízkosti přesným prohozem a radoval se z premiérového gólu za mladší dorost - 2:0.

Zpočátku závěrečné části bylo před Vomáčkou rušno. Hosté se tlačili do brankového prostoru a vyvrcholilo to nebezpečnou tečí Martina Červenky, který o fous minul branku Východočechů.

Domácí však horké chvilky přečkali a v 54. minutě vstřelili pojišťovací branku. Filip Jirásek dojel po přihrávce od Štohanzla mezi kruhy a nádherným bekhendem zamířil přesně do růžku – 3:0.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím, že to byl výborný zápas. Plzeň hrála velmi dobře, což jsme čekali. Ne náhodou vyhrála západní skupinu. My jsme však podali týmový výkon, kluci dřeli od začátku do konce a vítězství si zasloužili.

Radem Kampf (HC Plzeň 1929):
Bylo to bojovné utkání s lídrem naší skupiny, které jsme prohráli 0:3. První gól jsme dostali v oslabení, potom jsme se snažili. Vytvořili jsme si šance, které ale pochytal gólman. Druhý gól byl takový smolný, ale po našich individuálních chybách, kdy jsme to soupeři dvakrát nabídli a on to dvakrát potrestal. Hradec hrál velice dobře v obraně, těžko jsme se prosazovali. Mají tam vesměs obránce narozené v ročníku 99 a to jsou velcí kluci. Takže bylo těžké se prosadit, protože hráli důrazně. Byl to z naší strany dobrý zápas.