Parádní obrat mladších dorostenců!

Mladší dorost: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 3:4 (2:0, 0:2, 1:2). Mladé pušky předvedly pravá indiánská srdce, když Východočechům dvakrát doslova utekly z lopaty a nakonec rozhodly utkání smrtelnou dvouminutkou v posledním dějství.

24.kolo , st 17.12.2014, 17:45
HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929
3:4
2:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 5. Pochobradský (Blümel, Matýs), 9. Růžička, 41. Růžička (Zahradník, Pochobradský) – 21. Kovařík, 22. Pour (Eret), 52. Váňa (Roubal, Kovařík), 54. Eret (Červenka). Rozhodčí: Padevět - Špulák, Louda. Vyloučení: 3:5, navíc Červenka (PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Dynamo Pardubice Jánský (Vlk) – Dubovči, Oliva, Leder, Rudy, Sýkora, Javůrek, Mert, Žouželka – Blümel, Matýs, Zahradník, Koffer, Zeman, Černý, Bucek, Růžička, Svatoš, Chára, Pochobradský.
HC Plzeň 1929 Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, Šiška, Červený, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Erhart, Roubal, Váňa.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří byli aktivnější než soupeř, z čehož vyplynula i první vstřelená branka. V 5. minutě sice dokázal Červenka Blümelovu střelu zneškodnit, jenže odraženého kotouče se ujal Michal Pochobradský, dopravil ho až za brankovou čáru a otevřel skóre utkání – 1:0.

O čtyři minuty později se opět prosadily Pardubice, Adam Ružička si najel z pravé strany až před brankáře a snažil se zasunout puk za jeho záda, to se mu sice nepovedlo, ale z následné dorážky už se trefou k tyčce dokázal prosadit – 2:0.

I ve zbytku první třetiny byli Východočeši aktivnější, ani jeden gólman už ale do první sirény nepustil do sítě žádný puk. V samotném závěru dvacetiminutovky se Červenkovi povedlo zlikvidovat bekhendový pokus Pochobradského ze samostatného úniku.

Druhou část zápasu začala lépe Plzeň, ve 21. minutě Žouželka fauloval při střele Kovaříka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Vojtěch Kovařík se rozjel proti Jánskému, nejprve neznačil a střelu a poté přesným zakončením do pravého horního rohu branky snížil stav utkání na rozdíl jediného gólu – 2:1.

O minutu později už bylo vyrovnáno, Eret předal kotouč Jakubu Pourovi, jenž se prosadil pohotovou střelou nad beton Jánského – 2:2.

Ve 34. minutě nabídly Pardubice soupeři výhodu hry pět na tři, jenže ta se Plzni příliš nevydařila a její hráči si nedokázali vypracovat ani vážnější šanci.

Ve 41. minutě se Východočeši opět ujali vedení, Pochobradský poslal zpětnou přihrávku na Adama Ružičku, který sice chvíli vyčkával se střelou, ale poté se k ní odhodlal a přízemní přesilovkovou trefou propálil brankáře Červenku – 3:2.

Ve třetí třetině byla aktivnější Plzeň a tlačila se za dalším vyrovnáním. V dvaapadesáté minutě se to sice v samostatném úniku Roubalovi nepodařilo, ale minutu poté už se hosté radovali. Od Roubala se dostal puk k Ondřeji Váňovi, který ho poté nasměroval přesně do pardubické klece – 3:3.

V 54. minutě Plzeň otočila vývoj utkání, když se Petr Eret dostal do dobré střelecké pozice, kterou využil ke vstřelení rozhodující branky – 3:4.

Přestože půl minuty před třetí sirénou Pardubice odvolaly brankáře, tak ani to jim nepomohlo. Pochobradský přišel o kotouč v útočném pásmu, zmocnili se ho hostující hokejisté, kteří už si vedení uhlídali.


Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!